WP Kobieta rusza z drugą edycją plebiscytu #Wszechmocne

Redakcja serwisu WP Kobieta ogłasza drugą edycję plebiscytu #Wszechmocne. Jego celem jest wyróżnienie utalentowanych, inspirujących i wpływowych kobiet w dziedzinach takich jak popkultura, nauka czy biznes, a także w trzech nowych kategoriach – #Wszechmocne w sporcie, #Wszechmocne dla planety oraz #Wszechmocne w sieci. Uroczysta gala finałowa odbędzie się 24 października.

Serwis WP Kobieta jest liderem w kategorii serwisów kobiecych, który inspiruje i wspiera swoje użytkowniczki. Ogłaszając drugą edycję plebiscytu #Wszechmocne, zwraca uwagę na siłę, jaka tkwi w kobietach . Redakcja nominuje kandydatki w dziewięciu kategoriach. W kategorii specjalnej – #Wszechmocne wśród kobiet, swoje typy mogą zgłosić użytkowniczki za pośrednictwem formularza na stronie wszechmocne.wp.pl.

Laureatki zostaną wyłonione w głosowaniu czytelniczek WP Kobiety, które ruszy pod koniec sierpnia. W kategorii specjalnej #Wszechmocne wśród kobiet statuetkę przyzna jury w składzie: Małgorzata Rozenek-Majdan, osobowość telewizyjna, bizneswoman, aktywistka. Od 20 lat związana ze stacją TVN. Joanna Przetakiewicz-Rooijens, założycielka Ery Nowych Kobiet. Aktywistka, bizneswoman, radca prawny. Magdalena Boczarska, aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Laureatka Orła oraz dwóch Złotych Lwów. Ewelina Kamińska, naukowczyni, doktorantka w dziedzinie epigenetyki, od 6 lat popularyzuje naukę. Anna Śmigulec, reporterka Magazynu WP, trzykrotna laureatka nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy. Marta Gos, dyrektorka Kreatywna marek Vistula, Bytom, Wólczanka. Monika Tenerowicz, doradczyni zarządu ds. strategii klimatycznej Orange Polska. Adrianna Skoneczna, od 11 lat działająca w sieci influencerka prowadząca profile na portalach społecznościowych z łączną liczbą ponad 2 mln obserwatorów. Agnieszka Kobus-Zawojska – wicemistrzyni Olimpijska z Tokio 2020/1 oraz brązowa medalistka z Rio de Janeiro 2016. Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, zastępczyni redaktora naczelnego Wirtualnej Polski, która inicjuje akcje na rzecz wzmacniania w Polkach poczucia własnej wartości oraz inspirowania do pozytywnych zmian.

 Cieszymy się, że z pomocą naszych czytelniczek i czytelników ponownie uhonorujemy kobiety zdolne, utalentowane i inspirujące na wielu polach. Po sukcesie poprzedniej edycji czujemy się jeszcze bardziej zmotywowane, bo dostałyśmy wiele głosów, że taki plebiscyt jest potrzebny w polskich mediach – mówi Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek, zastępczyni redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

– Podobnie jak w zeszłym roku, będziemy patrzeć szeroko. Interesują nas nie tylko mainstreamowe dziedziny, takie jak popkultura, ale również te, w którym kobietom zazwyczaj znacznie trudniej się przebić. Nowe kategorie pozwolą dostrzec i docenić jeszcze więcej wpływowych kobiet – komentuje Patrycja Ceglińska-Włodarczyk, szefowa redakcji WP Kobieta.

Poprzednia edycja plebiscytu cieszyła się ogromną popularnością wśród użytkowniczek WP Kobiety. W sumie oddano ponad 20 tysięcy głosów. Wśród nagrodzonych znalazły się:

  • #WSZECHMOCNE w macierzyństwie: Monika Hoffman-Piszora
  • #WSZECHMOCNE w dziennikarstwie: Dorota Wellman
  • #WSZECHMOCNE w sztuce: Matylda Damięcka
  • #WSZECHMOCNE w popkulturze: Magda Bereda
  • #WSZECHMOCNE w biznesie: Olga Ślusarczyk
  • #WSZECHMOCNE w nauce: Elżbieta Senkus-Konefka
  • #WSZECHMOCNE wśród kobiet: Joanna Bugaj
  • #WSZECHMOCNE wśród kobiet – nagroda specjalna jury: Patricia Kazadi

Finał roku 2023 zwieńczy uroczysta gala, która odbędzie się 24 października w hotelu Verte w Warszawie.