Wolontariusze Wrigley Poland po raz piąty posprzątali Poznań

Ponad 31 000 litrów uprzątniętych suchych liści, 60 umytych okien, 120 zasadzonych krzewów i 60 m2 rozłożonej sztucznej trawy – to tylko niektóre z prac wykonanych w październiku przez wolontariuszy Mars Volunteer Program w Poznaniu.

Współpracownicy Wrigley Poland oraz Mars Financial Services, po raz piąty zaangażowali się w działania na rzecz lokalnych społeczności. 225 wolontariuszy uczestniczyło w pracach porządkowych w sześciu lokalizacjach w Poznaniu. Szczególną opieką otoczyli Ogród Botaniczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza, który został uprzątnięty i przygotowany na zimę oraz Stare Zoo.

Zarówno Ogród Botaniczny, jak i Stare Zoo to miejsca często wybierane przez Poznaniaków na rodzinne spacery. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy sprawić, by odbywały się one w przyjemnym dla oka otoczeniu – komentuje Katarzyna Różycka, Specjalista ds. korporacyjnych w firmie Wrigley Poland.

Wolontariusze zatroszczyli się również o dwa Domy Pomocy Społecznej: w Łopiennie oraz przy ul. Ugory w Poznaniu, gdzie nie tylko zadbali o otoczenie zewnętrzne, lecz także o mieszkańców obu placówek. Współpracownicy Wrigley Poland wspólnie spędzając czas z podopiecznymi pomagali im podczas warsztatów plastycznych. Zadbali także o przedszkole nr 15 „Calineczka”, w którym m.in. skuto płytki z jednej z łazienek oraz pomalowano zabawki na placu zabaw. Prace porządkowe zostały wykonane też w Szkole Podstawowej nr 63, na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo sąsiadującym z fabryką Wrigley Poland.

Wolontariusze działają w ramach ogólnoświatowego programu „Mars Volunteer Program”, podejmowanego przez oddziały firmy Mars, Incorporated na całym świecie. Główne obszary programu to: ochrona środowiska, praca z dziećmi i młodzieżą, walka z głodem, pomoc dla zwierząt i akcje społeczne na rzecz miast, w których znajdują się siedziby firm
z grupy Mars, Incorporated.

W programie Mars Volunteer Program przez cały rok uczestniczyło łącznie 470 Współpracowników Wrigley Poland, którzy wspomogli swoją pracą aż 22 beneficjentów.