Wolontariusze NIVEA wspierają lokalnie Poznaniaków

W sobotę 6 września w poznańskiej siedzibie firmy NIVEA odbył się piknik dla dzieci z lokalnych domów dziecka. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 70 dzieci, zostało zorganizowane przez pracowników NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań w ramach wolontariatu pracowniczego. To jednocześnie rocznica trzech lat funkcjonowania programu wolontariatu pracowniczego w NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań. Globalnym celem programu jest wsparcie 1 miliona rodzin do 2020 roku.

 

Świętowanie trzecich urodzin wolontariatu pracowniczego NIVEA zaczęło się w pierwszym tygodniu września, kiedy odbył się specjalny cykl wycieczek po poznańskiej fabryce firmy dla dzieci z domów dziecka. Pełen wrażeń tydzień zakończył się piknikiem, który odbył się 6 września w poznańskiej siedzibie firmy NIVEA. W wydarzeniu wzięło udział ponad 70 dzieci z lokalnych domów dziecka.

W planowaniu i organizacji tego wyjątkowego tygodnia wzięli udział pracownicy NIVEA (NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań), którzy aktywnie uczestniczyli w sobotnim pikniku. Odpowiadali za przygotowanie zabaw oraz sportowych atrakcji dla dzieci, a nawet piekli ciasta dla młodych sportowców.

Trzecie urodziny wolontariatu pracowniczego to dla nas ważne wydarzenie. Wierzymy, że społeczne zaangażowanie naszych pracowników i niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, to szczytny cel. Wzbudza wiele radości, jednocześnie niosąc długoterminowe korzyści dla wszystkich. Siedziba firmy NIVEA Polska jest w Poznaniu, dlatego też w pierwszej kolejności angażujemy się we wspieranie społeczności lokalnych. Pomagamy tym, którzy tego potrzebują – między innymi dzieciom z domów dziecka. Mam nadzieję, że zwiedzanie fabryki i inne aktywności specjalnie dla nich przygotowane były nie tylko dobrą zabawą, ale także ciekawym przeżyciem oraz inspiracją, że w życiu warto się uczyć i mieć marzenia – powiedziała Paulina Glugla, koordynator wolontariatu pracowniczego w NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań.

Pracownicy zaangażowani społecznie

Program wolontariatu pracowniczego NIVEA ruszył we wrześniu 2011 roku. Od tego czasu wolontariusze zorganizowali 108 akcji, w które zaangażowało się 79 proc. pracowników firmy – wielu z nich nie poprzestając na jednej akcji. Całość kosztów akcji pokrywa NIVEA, zaś zaangażowani pracownicy otrzymują od firmy dzień wolny od pracy na realizację akcji.

Wsparcie dla miliona rodzin

Pomysł stworzenia programu wolontariatu pracowniczego wpisuje się w globalną strategię Grupy Beiersdorf, której częścią jest NIVEA Polska i Beiersdorf Manufacturing Poznań (NIVEA Polska koncentruje się na działaniach marketingowych, Beiersdorf Manufacturing Poznań to centrum produkcyjne). Dla społecznie odpowiedzialnej Grupy Beiersdorf kluczową wartością od ponad stu lat jest troska. W ramach globalnej strategii „We Care”, jako firma przyjazna rodzinie, Grupa Beiersdorf podjęła wyzwanie, by wspierać rodziny i dzieci.

Nasze długofalowe globalne zobowiązanie to pomoc 1 milionowi rodzin do roku 2020 – powiedziała Paulina Glugla.