Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej kręcą kilometry dla niewidomych w Poznaniu, Tychach i Białymstoku

60 tysięcy kilometrów na rowerach chcą wspólnie pokonać pracownicy Kompanii Piwowarskiej. To tegoroczny cel drugiej edycji akcji „Postaw na rower”. Zebraną w ten sposób kwotę przeznaczą na pomoc integracyjnym klubom rowerowym dla osób niewidomych w miastach, w których mieszczą się browary KP.

 

Za każdy przejechany na rowerze kilometr, KP przeznacza 50 groszy, które zostaną przekazane na ten szczytny cel. W tym roku pracownicy browaru chcą wspomóc trzy kluby rowerowe: Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących “RAZEM” w Poznaniu, Klub „DUET” działający przy Kole Polskiego Związku Niewidomych z siedzibą w Mikołowie/k Tychów oraz Stowarzyszenie „Pro Sanus” (Klub Turystyki Rowerowej „Eskapada”) w Białymstoku.

Nasi pracownicy znani są z inicjatyw nastawionych na szczytny cel. Chęć niesienia pomocy potrzebującym nigdy ich nie opuszcza, a tym razem wspieramy niepełnosprawnych cyklistów, dbając przy tym o ekologię i swoje zdrowie. Jestem przekonana, że wspólnie uda nam się osiągnąć ambitny cel tegorocznej akcji. Trzymajmy zatem kciuki za dobrą pogodę i za to by nie zawiodły nasze rowery! – skomentowała Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej.

Jest o co walczyć, bo kwota wsparcia dla klubów zależy tylko od aktywności pracowników Kompanii. Łącznie do niewidomych cyklistów ma trafić aż 30 000 zł. W akcji biorą udział pracownicy KP ze wszystkich oddziałów firmy.

Wolontariusze już po raz drugi stawiają na rower. W zeszłym roku planowali uzyskać wynik 30 tysięcy kilometrów. W rezultacie udało się wykręcić aż 58 tysięcy kilometrów, co pozwoliło im posadzić aż 3 tysiące drzew w Puszczy Knyszyńskiej.

Zapowiada się równie ostra rywalizacja, którą podsycają nagrody przewidziane dla najlepszych sportowców-amatorów z KP. Trzymamy kciuki!