Wolontariusze Citi wspierają ratowników w Warszawie i Olsztynie

Ruszyła akcja #CitiVolunteers dla ratowników medycznych. Od poniedziałku ponad 300 ratowników w Warszawie oraz Olsztynie otrzymuje pełnowartościowy posiłek oraz żele do dezynfekcji, który dostarczane są m.in. dzięki wsparciu pracowników Citi w Polsce. To pomoc dla pierwszej linii frontu w walce z COVID-19 – podkreślają wolontariusze Citi w Polsce.

Personel ratownictwa medycznego odgrywa dzisiaj kluczową rolę. Nie bez powodu mówi się o nich „cisi bohaterowie”, oni działają na pierwszej linii frontu. Ten posiłek to wyraz naszej wdzięczności dla ich bezcennej pracy – mówią wolontariusze Citi w Polsce – Oni ratują nasze życie i zdrowie, pracując w warunkach wysokiego ryzyka. Dzisiaj ratownicy pracują po kilkanaście godzin dziennie, a w sytuacji ograniczonej działalności barów, sklepów i wzmożonej liczby zgłoszeń – ten obiad to jeden z niewielu „pewnych” punktów ich dnia, podkreślają.

Wolontariusze Citi w Polsce błyskawicznie zareagowali na trudną sytuację związaną z pandemią. Ponad pół tysiąca wolontariuszy zaangażowało się finansowo w przygotowanie ciepłych posiłków dla kilkuset pracowników ratownictwa medycznego w Warszawie i Olsztynie.

Citi w Polsce (Citi Handlowy oraz Citibank Europe Plc) zobowiązały się akcję wesprzeć w kwocie co najmniej tak wysokiej, jak wysokość zbiórki jaką wolontariusze organizują wśród pracowników Citi w Polsce. W poniedziałek pomoc dotarła do 310 pracowników ratownictwa medycznego.