Wojciech Kuśpik – Europejski Kongres Gospodarczy to gospodarka i Unia Europejska

– Co roku tworzymy trzy główne nurty tematyczne którymi zajmujemy się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Będziemy głównie rozmawiać o tym jak ma wyglądać w przyszłości nasza gospodarka i jak ma wyglądać jej odporność w kontekście tego co geopolitycznie dzieje się na świecie – mówi Wojciech Kuśpik prezes Grupy PTWP (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości), inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w rozmowie z ISBnews.TV.

Kolejnym ważny obszarem debaty podczas tegorocznego EKG w Katowicach będzie temat związany z niezależnością energetyczną.

– Dużo będziemy rozmawiać o zielonej transformacji. Sporo czasu poświęcimy też digitalizacji. Nie zabraknie rozmów na temat odbudowy powojennej Ukrainy – dodaje Wojciech Kuśpik.

Europejski Kongres Gospodarczy to przede wszystkim gospodarka i Unia Europejska.

– W tym roku w Katowicach planujemy ponad 60 sesji, przyjedzie do nas ponad 1000 panelistów. Pojawią się zarówno przedstawiciele polityki jak i administracji z Polski i UE. Będą przedstawiciele biznesu, świata nauki i mediów i samorządy – mówi prezes Kuśpik.

XV Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 24-26 kwietnia 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Źródło: https://www.isbnews.tv/wojciech-kuspik-grupa-ptwp-sa-xv-europejski-kongres-gospodarczy-to-najwieksza-impreza-biznesowa-europy-centralnej/