Woda bezcennym darem natury

Projekt społeczny realizowany przez Grupę Geberit w Szkole Podstawowej nr 166 z każdym miesiącem nabiera tempa. Po zakończeniu pierwszego etapu remontu, pora na integrację dzieci z zagranicznymi wolontariuszami oraz na kontynuację projektu edukacyjnego „Woda bezcennym darem natury”.

 
W pierwszym etapie projektu zainicjowanego przez firmę Geberit, uczniowie zaprezentowali w konkursie swoje wymarzone łazienki. Prace plastyczne stały się inspiracją dla architekta, który stworzył projekty łazienek szkolnych, uwzględniając wszelkie możliwości oszczędności wody. To był dopiero pierwszy krok do rozpoczęcia działań na dużą skalę. W czasie lata, gdy uczniowie na dwa miesiące opuścili mury szkoły i zapomnieli o lekcjach, po większości starych szkolnych łazienek nie został nawet ślad.

Nowe łazienki to nie tylko udogodnienie dla uczniów, to także dobra okazja i powód do tego, by pobudzić w nich wrażliwość na rozsądne gospodarowanie wodą i zwrócić uwagę na kwestie higieny. Wspólne zaangażowanie przedstawicieli firmy Geberit oraz nauczycieli zaowocowało powstaniem projektu pracy edukacyjnej pt. ”Woda bezcennym darem natury”, który jest realizowany we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej Nr 166 w roku szkolnym 2016/2017. Jego głównym celem jest to, by dzieci zrozumiały, jak ważną kwestią jest dbania o przyrodę, w szczególności o wodę. W trakcie wycieczek przyrodniczych, do miejsc związanych z wodą, uczniowie poznają sposoby jej pobierania, uzdatniania, jak również oczyszczania. W szkole, w ramach zajęć lekcyjnych, dzieci będą porządkować i prezentować zdobytą wiedzę. Projekt ten będzie realizowany przy współpracy nie tylko z nauczycielami przyrody, ale także języka polskiego, plastyki i techniki, matematyki oraz informatyki.

W ostatni etap remontu, czyli prace wykończeniowe włączą się wolontariusze ze Szwajcarii, którzy zaangażują się w życie szkoły i jej uczniów. Prócz prac remontowych będą gośćmi między innymi na lekcjach języka angielskiego, czy godzinach wychowawczych i opowiedzą o kulturze krajów niemieckojęzycznych. Będą mogli również wspólnie z uczniami spędzać czas na grach i zabawach w świetlicy, a nawet uczestniczyć w ślubowaniu klas pierwszych.

Wolontariusze Geberit, którzy przez najbliższe dwa tygodnie będą remontować łazienki w szkole w Warszawie.
Działania realizowane w warszawskiej szkole przez Geberit, są częścią globalnego projektu w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu firmy. Chcąc przyczynić się do realizacji celu ONZ, jakim jest zapewnienie do 2030 roku wszystkim ludziom dostępu do czystej wody oraz urządzeń sanitarnych, które odgrywają tak ważną rolę w poprawie zdrowia publicznego.