Wiosenne porządki nad jeziorem Rybnica

7 kwietnia członkowie Koła Wędkarskiego nr 122, będący na co dzień pracownikami ANWILU, po raz kolejny uporządkowali nabrzeże jeziora Rybnica. To już czwarta edycja tej ekologicznej inicjatywy organizowanej we Włocławku w ramach Tygodnia Czystości Wód. 

Pierwszych siedem dni kwietnia jest czasem, kiedy w całym kraju osoby, dla których ważne jest zachowanie środowiska wodnego w niezmienionym stanie, integrują się i przeprowadzają działania na rzecz utrzymania jego czystości. Do tej grupy zaliczają się członkowie włocławskiego Koła Wędkarskiego nr 122, którzy wraz ze swoimi rodzinami i bliskim w niedzielne przedpołudnie, 7 kwietnia spacerując wokół jeziora Rybnica, zbierali pozostawione odpady.

Początek wiosny jest idealnym momentem do przeprowadzenia tego typu działań. Roślinność dopiero zaczyna wzrastać, więc nieczystości są dobrze widoczne – to pomaga w ich wyszukiwaniu.

Z drugiej strony kwietniowe powietrze sprawia, że akcja jest tak naprawdę miłym sposobem na spędzenie wolnego przedpołudnia w pięknych okolicznościach przyrody. Dlatego też osoby uczestniczące w tej inicjatywie połączyły przyjemne z pożytecznym.