Więcej kobiet w zespołach IT Ericsson Polska

„For us IT’s possible” to projekt rekrutacyjno-szkoleniowy, mający na celu wzmocnienie pozycji kobiet w zespołach IT Ericsson Polska. W ramach dofinansowanego kursu, trenerzy i trenerki z Software Development Academy wyszkolą i przygotują do pracy w centrach R&D światowego giganta grupę programistek. Aplikacje zbierane są do 20 lutego.

Projekt kierowany jest do kobiet, które będą gotowe podjąć pracę w jednej z lokalizacji Ericsson R&D w Krakowie lub Łodzi. Kandydatki powinny być pasjonatkami nowych technologii lub mieć już za sobą pierwsze kroki w kierunku rozwoju w branży IT. W ciągu sześciu miesięcy, uczestniczki zdobędą podstawy niezbędne do tworzenia oprogramowania dla systemów telekomunikacyjnych. Po pomyślnym ukończeniu kursu, dwadzieścia z nich otrzyma możliwość rozwoju i zatrudnienia na stanowisku Software Developer w centrum R&D firmy Ericsson.

Ponad połowa absolwentów szkół wyższych w Unii Europejskiej to kobiety. Jednak tylko 1/4 z nich kończy studia w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), a jeszcze mniej pozostaje w branży i znajduje tam stałe zatrudnienie. Według danych Komisji Europejskiej tylko 18% specjalistów w sektorze ICT w UE stanowią kobiety. W firmie Ericsson w Polsce blisko 500 spośród 2200 pracowników to kobiety.

„Naszą intencją jako organizacji jest tworzenie mieszanych zespołów. Dlatego startujemy z projektem rozszerzającym znajomość programowania i szansę aktywizacji na rynku pracy osób zaangażowanych i zainteresowanych rozwojem branży ICT. Jako organizacja działająca w oparciu o idee diversity and inclusion, chcemy wesprzeć kobiety, które planują rozpocząć lub rozwinąć swoją karierę. W branży ICT niezmiernie istotna jest potrzeba rozwoju zawodowego. Doceniamy to jako pracodawca i oferujemy takie możliwości naszym pracownikom”  – mówi Stefan Znarowski, szef centrum R&D Ericsson.

Program „For us IT’s possible” to także odpowiedź na główne trudności, z którymi borykają się kobiety na drodze do kariery w branży technologicznej. Według raportu „Kobiety w IT 2021” aż 39% ankietowanych ma trudności w znalezieniu odpowiedniej oferty pracy. Co trzecia kobieta nie wie, od czego zacząć naukę i jaką specjalizację wybrać. 24% respondentek boryka się z barierą mentalną, czyli strachem przed zmianą. Przeszkodę stanowią również wysokie koszty kursów IT.

Projekt został zorganizowany tak, by wydobyć potencjał każdej uczestniczki. Przedstawiciele i przedstawicielki Ericsson oraz Software Development Academy służą wsparciem i przewodnictwem na każdym etapie – od momentu rozpoczęcia kursu, przez onboarding w miejscu pracy, aż po dalszy rozwój kariery. Poza wspomnianym mentoringiem, Ericsson oferuje dofinansowanie w wysokości 60% wartości kursu dla każdej z uczestniczek, a po zdanym egzaminie i pomyślnie zakończonym procesie rekrutacji, miejsce pracy w zespole, który już nie może się doczekać nowej członkini – dodaje Michał Mysiak, CEO Software Development Academy.

Zajęcia w ramach projektu „For us IT’s possible” będą odbywać się online w trybie wieczorowo-weekendowym. Kurs startuje 21.03.2022 r.

Termin składania zgłoszeń to 20.02.2022 r. Szczegóły na stronie: itspossible.pl