Widelska: Zawód farmaceuty wymaga empatii

– Po studiach farmaceutycznych najczęściej pracujemy w aptece, jednak nie jest to jedyna droga kariery. Możemy równie dobrze pracować w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym czy chemicznym. Mamy sporo dróg do wyboru – mówi Karolina Widelska, farmaceutka, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w wykładzie dostępnym na platformie edukacyjnej Akademii Zarządzania i Rozwoju.

Jak zapewnia, farmaceuci są bardzo potrzebni na rynku pracy, zwłaszcza obecnie, kiedy zauważa się ich deficyt, a w aptekach brakuje czasami personelu.

– Pierwsza styczność z zawodem farmaceuty jest niezwykle wymagająca, ponieważ zakres studiów w niewielkim stopniu przygotowuje do tego, co rzeczywiście dzieje się w aptece – zauważa Karolina Widelska. Początkujący farmaceuta przede wszystkim musi nauczyć się kontaktu z pacjentem, świadczenia usług farmaceutycznych i przyporządkowania substancji chemicznych do nazw handlowych produktów leczniczych.

– Zawód farmaceuty to zawód wysokiego zaufania społecznego i wymagający od nas, farmaceutów, wysokiej empatii. Do tego warto jest być dobrym z biologii i chemii – mówi Karolina Widelska.

Czy w przypadku farmacji wybór uczelni jest kluczowy? Kiedy rozpocząć staż? Więcej można dowiedzieć się w nagraniu wykładu https://azir.edu.pl/wyklad/zawod-farmaceuty-wymaga-empatii/.