Wiceminister Marzena Machałek, MEiN: Każdy powinien być wynagradzany zgodnie ze swoimi predyspozycjami i stanowiskiem [WIDEO]

Jakie znaczenie mają programy firm zachęcające kobiety do studiów technicznych czy informatycznych? Czy równe traktowanie to bardziej kwestia zmiany prawa, czy mentalności? Jaki wpływ ma system edukacji na równouprawnienie zawodowe i płacowe? W jakim kierunku idzie edukacja włączająca, np. w przypadku dzieci z Zespołem Aspergera? Na te pytania zadane przez RaportCSR.pl odpowiedziała Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pełnomocnik Rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego. Rozmowa odbyła się podczas XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

Kapituła Konkursu, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. W tym roku wręczono nagrody w sześciu kategoriach, dwie nagrody dziennikarskie oraz trzy nagrody specjalne. RaportCSR.pl był patronem medialnym wydarzenia. Podczas wydarzenia odbyła się też debata ekspercka pt. „Zawodowcy potrzebni od zaraz – kształcenie zawodowe jako remedium na braki kadrowe w branżach strategicznych”.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu: