Wiceminister Barbara Socha: W Polsce mamy jedną z najniższych w UE luk płacowych [WIDEO]

Fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Unijna dyrektywa work-life balance jest już w Polsce realizowana z powodzeniem, potrzebna jest jednak dalsza aktywizacja grup biernych zawodowo, szczególnie osób z niepełnosprawnościami oraz młodych matek, którym mogą pomagać Kluby Mam – mówi Barbara Socha, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej.

Aktywizacji zawodowej kobiet bardzo przysłużyło świadczenie 500+, a wkrótce 800+. Grupami dla których już dużo zrobiono lecz które należy nadal mocniej aktywizować, są osoby z niepełnosprawnościami i młode mamy. Tu szczególnie potrzebna jest popularyzacja pracy na część etatu i bardziej elastycznych warunków pracy. Dużą rolę w aktywizacji młodych matek mogą odegrać Kluby Mam. A jednym z dowodów na realizację dyrektywy work-life balance jest wymiar urlopów rodzicielskich – mówiła nasza rozmówczyni.

Z Panią wiceminister rozmawialiśmy po debacie Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”, zatytułowanej „Czy jesteśmy gotowi na work-life balance?”, która odbyła się 20 września br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy: