Wernisaż wystawy malarstwa Marii Wollenberg-Kluzy

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu oraz Zamek na wodzie w Wojnowicach zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa VER SACRUM Marii Wolenberg-Kluza, który odbędzie się 19 maja 2018 roku, o godzinie 18:00 na Zamku Wojnowice przy ul. Zamkowa 2.

 

W  2018 roku przypada Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Marii Wollenberg-Kluza. Na wniosek Stowarzyszenia Kultury Europejskiej. Société Européenne de Culture – Polski SEC, rok Jubileuszu wraz ze wszystkimi wydarzeniami z nim związanymi został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maria Wollenberg-Kluza urodzona w 1945 w Puławach. Studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Miała około 160 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jej obrazy reprezentują malarstwo refleksyjne, w którym nawiązuje do różnorodnych form wyrazu artystycznego tj. muzyki, poezji, t11eatru, tańca, a także filozofii. Jest kontynuatorką polskiego koloryzmu. Modyfikuje go jednak poprzez elementy ekspresjonizmu i symbolizmu.

Więcej: www.wollenberg.art.pl