Weekend Polska Biega

Jak co roku w drugiej połowie maja biegacze z całej Polski wezmą udział w 10. Weekendzie Polska Biega – akcji społecznej promującej bieganie, którą organizują „Gazeta Wyborcza” i Sport.pl. Już teraz wszyscy amatorzy biegania mogą przyłączyć się do akcji i zorganizować bieg w swojej okolicy.
Siła Weekendu Polska Biega tkwi w radości, jedności i energii biegaczy. A jeśli pomnożyć to przez liczbę osób, które włączają się w akcję, to okazuje się, że biegacze są prawdziwą potęgą! W 2013 roku w Weekendzie Polska Biega wzięło udział ponad 110 tys. osób. Zorganizowano aż 651 biegów, we wszystkich województwach – w każdym zakątku Polski. Czy w tym roku uda się pobić ten wynik? Przekonamy się już w dniach 23-25 maja!

To wtedy odbędzie się tegoroczny Weekend Polska Biega. Setki osób w całym kraju spotkają się podczas lokalnych imprez biegowych – nie tylko dużych startów, ale też spotkań grupy znajomych, zabaw dla dzieci czy biegów rodzinnych. Najważniejszy jest ich cel, którym jest zachęta do ruszania się i dbania o własne zdrowie.

Lokalny bieg może zorganizować każdy zainteresowany! Rejestracja imprezy do Weekendu Polska Biega odbywa się za pomocą formularza na stronie www.polskabiega.pl. Tam też znajduje się regulamin akcji, poradnik organizatora z wieloma przydatnymi wskazówkami oraz mapka i opis wszystkich imprez. Większość startów w ramach akcji Weekend Polska Biega odbędzie się w dniach 23-25 maja, choć można zorganizować swój bieg także w terminie 1-2 tygodnie przed i po tym terminie.

Tegoroczny, 10. już Weekend Polska Biega odbędzie się ponownie w przededniu Dnia Matki, dlatego to właśnie święto będzie jednym z motywów przewodnich imprezy. Twórcy akcji zachęcają do organizowania biegów właśnie na cześć mam.  Najnowsze badania PBS robione na zlecenia programu „WF z klasą” pokazują, że aktywność fizyczna matek ma fundamentalny wpływ na aktywność dziecka (większy niż aktywność fizyczna ojców!). Organizatorzy programu „WF z klasą” (Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza”, Sport.pl) zapowiedzieli wsparcie naszej inicjatywy i zachęcanie „szkół z klasą” do organizowania biegów rodzinnych w ramach akcji Polska Biega.

Partnerami Weekendu Polska Biega są też Akademicki Związek Sportowy, miesięcznik „Logo” i dziennik „Metro”.

Akcja Polska Biega od 2006 r. zachęca Polaków do biegania i radzi im, jak to robić bezpiecznie i efektywnie. Weekend Polska Biega, który jest kulminacją działań związanych z akcją, to jedno wielkie święto biegaczy.

Więcej informacji: www.polskabiega.pl