Warto zabiegać o drogowskazy

Żyjemy w epoce nadmiaru ofert i coraz większego deficytu czasu, a często i pieniędzy. Coraz trudniej jest podejmować świadome decyzje zakupowe. Często ulegamy najmniej rozsądnemu kryterium najniższej lub najwyższej ceny. Aby działać racjonalnie potrzebne są drogowskazy – podkreśla Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Świat drogowskazów niestety został skomercjalizowany. Dominują na nim reklamy, które tak naprawdę bardzie zwodzą, albo sugerują, że musimy zaspokoić potrzeby, których nie mamy. Często ulegamy przekazom marketingowym. Zdarza się tez stanąć przed regałem, na którym piętrzy się wiele produktów tego samego towaru, ba w tej samej cenie i jak tu dokonać wyboru?

W trudach podejmowania decyzji pomocne są różnego typu certyfikaty czy rekomendacje organizacji konsumenckich. Jedną z nich jest sygnowanie produktów godłem „Teraz Polska”. Marka skutecznie nobilitująca przedsiębiorców od ponad 25 lat. 72 procent ankietowanych uważa, że godło „Teraz Polska” gwarantuje wysoką jakość produktu, a 81 procent konsumentów wybrało produkty i usługi sygnowanych tym oznaczeniem. To bardzo obiecujące informacje. Prawo do posługiwania się tą marką mają organizacje, które zwyciężą w organizowanym konkursie. W tym roku termin przyjmowania zgłoszeń mija 22 stycznia 2016 roku.

Prezydent Polski Lech Wałęsa uważa, ze „gdy powstała inicjatywa Godła „Teraz Polska” miała jedno główne zadanie – wykrzesać z rodaków większe zaangażowanie w odbudowę gospodarki. Ta inicjatywa była naszą wielką nadzieją i te nadzieje spełniła.” Według Krzysztofa Przybyła Prezesa Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Konkurs „Teraz Polska” to wyjątkowa okazja, aby pokazać polskie firmy, które wytrwale i konsekwentnie działają w tych niełatwych czasach. Pamiętajmy, że to dzięki małym i średnim przedsiębiorstwom, firmom rodzinnym i raczkującym startup’om Polska gospodarka z sukcesem odpiera kryzys ekonomiczny i śmiało wchodzi na rynki globalne.”

O prawo posługiwania się godłem mogą się ubiegać przedsiębiorstwa, instytucje i gminy niezależnie od wielkości. Wśród dotychczasowych laureatów są niewielkie rodzinne przedsiębiorstwa i ogromne spółki oraz organizacje. Proces oceny zgłoszeń w Konkursie jest przejrzysty, dokonywany przez specjalistów, a zwycięzcy oprócz prawa do posługiwania się godłem „Teraz Polska” otrzymują możliwość skorzystania z pakietu promocyjnego, obejmującego m.in. zniżki na reklamę oraz wspólną promocję z innymi laureatami. Więcej informacji o Konkursie i warunkach zgłoszeń można znaleźć pod adresem http://www.terazpolska.pl/pl/konkurs-teraz-polska

Źródło: http://blogi.polskatimes.pl/zyskiistraty/2016/01/05/warto-zabiegac-o-drogowzskazy/