Warta jest tego Warta – pracownicy GSK posprzątają brzegi Warty

27 sierpnia br., pracownicy Globalnego Centrum Kompetencyjnego GSK Tech Poznań we współpracy z Fundacją „Ratuj Ryby” wspólnie posprzątają 5 km odcinek brzegu Warty ze śmieci pozostawionych przez odwiedzających. W akcji „Warta jest tego warta” organizowanej w ramach firmowego programu wolontariackiego „Orange Day” ma wziąć udział 100 osób. W wydarzeniu udział weźmie zastępca prezydenta Poznania, Bartosz Guss.

 

Joanna Winkowska, pracownik GSK Tech, organizatorka akcji mówi: –Akcję rozpoczniemy na plaży miejskiej Rataje. To jedno z najbardziej popularnych miejsc do odpoczynku w Poznaniu, zwłaszcza wśród młodych ludzi. I jedno z moich ulubionych. Tym bardziej boli mnie jak wielu z nich opuszczając miejsce zostawia śmieci zamiast wyrzucić do odpowiednich pojemników lub zabrać je ze sobą. Poprzez naszą inicjatywę chcemy nie tylko uporządkować przestrzeń wokół nas, ale również zmotywować innych do działania na rzecz ochrony środowiska. Lubimy pomagać innym i mieć wpływ. To zgodne z tym, co robimy na co dzień. Można powiedzieć, że IT helps.

Akcja „Warta jest tego Warta” jest organizowana we współpracy z Fundacją „Ratuj Ryby”, która zajmuje się edukacją i działaniami na rzecz środowiska.

Sebastian Staśkiewicz, prezes Fundacji Ratuj Ryby, mówi: – Od lat organizujemy akcje, aby uwolnić Wartę od zalegających w niej śmieci, które zagrażają otoczeniu i przy okazji edukować na temat naszego wpływu na środowisko. Cieszmy się, że dla pracowników GSK los rzek nie jest obojętny i w tym roku postanowili wesprzeć nasze działania na rzecz naszej pięknej rzeki.

Orange Day to program charytatywny GSK zainicjowany w 2009 roku, w ramach którego każdy pracownik GSK (indywidualnie lub w grupie) może poświęcić jeden dzień pracy w roku na realizację jakiegoś szczytnego celu. W ramach projektu na całym świecie wspierane są różnorodne organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i lokalne społeczności.

Dla pracowników Globalnego Centrum Kompetencyjnego GSK Tech Poznań zgodnie z misją firmy „Pomagamy ludziom osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej” wolontariat ma ogromne znaczenie. Oprócz niesienia pomocy innym, uczy wzajemnej wrażliwości oraz pozwala na oderwanie się od codziennej rutyny w pracy. Za podejmowanie działań społecznych GKS Tech Poznań zostało w 2019 roku docenione i otrzymało wyróżnienie w konkursie o tytuł „Poznańskiego Wolontariusza Roku”.

W poprzednich latach wolontariusze GSK m.in. pomalowali setki metrów szkolnego płotu oraz uporządkowali place zabaw i tereny zielone szkoły w Zespole Szkół Specjalnych nr 103 im. Marii Grzegorzewskiej w Poznaniu. W schronisku prowadzonym przez Stowarzyszenie „Benek” wyremontowali pomieszczenia, w których przebywają zwierzęta i przygotowali schronisko na zimę. Zorganizowali również sprzątanie lasu w Nadleśnictwie Antoninek, podczas którego zebrali prawie 25 tysięcy litrów śmieci.

Inicjatywę pracowników GSK „Warta jest tego Warta” wspiera zastępca prezydenta Poznania, Bartosz Guss, który również weźmie udział w wydarzeniu.

Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Poznania, mówi: – Cieszę, się że coraz więcej poznańskich firm angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska. Tego typu akcje, to świetny sposób nie tylko na integrację pracowników, ale również na pokazanie innym, odpowiedzialnych działań wobec otoczenia. Mam nadzieję, że tego typu akcje będą przykładem dla innych firm i organizacji działających w Poznaniu.

Źródło: GSK Tech