Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI

logo_koleje_mazowieckie_1W najbliższy czwartek, 1 sierpnia o 20.00, na Placu Zamkowym w Warszawie, odbędzie się niezwykły koncert pt. „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI”. Tak jak w roku ubiegłym partnerem wydarzania są Koleje Mazowieckie.

Koncert co roku cieszy się z ogromnym zainteresowaniem. Liczba osób, które postanowiły wziąć w nim udział i przyłączyć się do śpiewania powstańczych piosenek, w ubiegłym roku przekroczyła 10 tys. Przychodzą rodziny z dziećmi, studenci, starsi mieszkańcy stolicy oraz wszyscy zainteresowanych historią Warszawy.

Akcja muzyczna „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” to inicjatywa nie tylko Muzeum Powstania Warszawskiego, ale i samych mieszkańców Warszawy, umożliwiająca aktywne uczczenie pamięci Powstańców Warszawskich. Wydarzeniu towarzyszy publikacja pt. „Mój śpiewnik powstańczy” oraz „Śpiewnik dawnej Warszawy”. Specjalnie przygotowane i rozdawane przed koncertem śpiewniki i telebim wyświetlający teksty ułatwią zebranym wspólne śpiewanie. Gośćmi szczególnie ważnymi będą podczas koncertu sami Powstańcy.