W Tesco zagłosujemy na lokalną inicjatywę społeczną

fot. Krzysztof Kuczyk / materiały prasowe

Od 17 czerwca do 14 lipca wszyscy mieszkańcy mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie. W 125 klastrach, które swoim zasięgiem obejmują całą Polskę, zostaną przyznane granty o wartości 5 000, 3 000 i 1 000 zł.

Program „Decydujesz, pomagamy” realizowany jest od 2016 roku, przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji „Stocznia”. Jego głównym celem jest wsparcie mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy.

O tym, jakie projekty wejdą w życie w VI edycji, decydują klienci Tesco podczas głosowania, które trwa od 17 czerwca do 14 lipca. Za jeden paragon klienci otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt. W każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Łączna wartość dofinansowania działań dla organizacji wynosi 1 125 000 zł.

W VI edycji programu Tesco wprowadziło modernizację głosowania, która zapewnia dostęp do żetonów przy wszystkich kasach, zarówno tradycyjnych, jak i samoobsługowych. Nowa formuła ułatwia oddanie głosu wszystkim klientom, którzy korzystają z bardziej nowoczesnych form robienia zakupów.

– Głosowanie to czas, w którym mieszkańcy łączą swoje siły i walczą o najlepszy według nich projekt. Doceniamy ich ogromne zaangażowanie i w związku z tym postanowiliśmy ułatwić dostęp do oddania głosu wszystkim klientom – przy każdej kasie samoobsługowej znajdzie się pojemnik z żetonami – mówi Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji Tesco.

Listę wszystkich projektów, na które można głosować w sklepach Tesco w ramach VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie programu www.tesco.pl/pomagamy.