W Polskę wyruszył Trzeźwobus

W Polskę wyruszył po raz pierwszy Trzeźwobus, który odwiedzi kluczowe polskie koncerty i festiwale, takie jak: Jarocin, Przystanek Woodstock czy OFF Festival. Bezpłatny pomiar alkoholu, aplikacja Sprawdź Promile czy test alkogogli to tylko niektóre z atrakcji tego jedynego w swoim rodzaju busa.

 

Miłośnicy dobrej zabawy odwiedzający Trzeźwobus będą mogli za pomocą alkogogli zobaczyć jak alkohol niebezpiecznie zaburza reakcje organizmu. Ci, którzy to zrobią, pobiorą bezpłatną aplikację „Sprawdź Promile” lub zdecydują się na pomiar alkoholu w wydychanym powietrzu za odwagę i odpowiedzialne zachowanie dostaną trzeźwobusowe piny.

Animatorzy z mobilnej strefy Eko będą dodatkowo zachęcać do proekologicznej zabawy na imprezie. Będzie też można wziąć udział w eko quizie i dowiedzieć się jak poprawnie segregować nie tylko festiwalowe śmieci. Za przyniesione, posegregowane odpady i udział w quizie można liczyć na eko gadżety – piny i piwne szklanki.

Polacy przyzwyczaili się już do wszelkiej maści busów – politycznych czy żywieniowych. Nasz Trzeźwobus z tamtymi łączy tylko to, że podkreślamy, iż każdy z nas musi dokonać wyboru. W przypadku uczestników festiwali i koncertów to wybór pomiędzy odpowiedzialną i bezpieczną zabawą, a głupotą i brakiem wyobraźni. My będziemy zachęcać i namawiać do tego by bawić się tak, aby nikt przez nas nie ucierpiał – ani my sami, ani ludzie czy środowisko wokół nas. – skomentował Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej.

Ulubiona muzyka, genialne towarzystwo i zimne piwo to tylko część przepisu na udaną imprezę. Zabawa jest dobra wtedy, kiedy bezpiecznie dotrzemy do domu, a miejsce imprezy pozostawimy w takim stanie, w jakim go zastaliśmy. Do takiego myślenia będą przekonywać wolontariusze Trzeźwobusa, który rozpoczyna swoją trasę po kraju. Jego wolontariusze udowodnią, że trzeźwe myślenie, ekologia i dobra zabawa mają ze sobą więcej wspólnego niż można się tego spodziewać.

Akcja powstała z inicjatywy browarów Kompanii Piwowarskiej, od lat promujących odpowiedzialne spożycie alkoholu.