W obiektywie strażników energii

Dalkia Polska oraz Miasto Gdynia zorganizowały konkurs filmowy dla uczniów gdyńskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było nagranie krótkich materiałów wideo, pokazujących sposoby na skuteczne oszczędzanie energii. Młodzi filmowcy udowodnili, że wiedzą czym jest ekoodpowiedzialność.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z zadaniem stworzenia autorskich, maksymalnie trzyminutowych filmów, w których w kreatywny sposób pokazali jakie proekologiczne działania podejmują na co dzień w trosce o środowisko.

– Edukacja klimatyczna może być ciekawa i kreatywna, a przede wszystkim angażująca. Udowadniają to gdyńscy strażnicy energii, uczniowie, którzy promując pozytywne eko-nawyki realnie ograniczają zużycie energii. Cieszę się, że możemy nagrodzić filmy, które nadesłali na konkurs „W obiektywie strażników energii”. Prace, które przygotowali pokazują, że do kwestii klimatycznych podchodzą bardzo świadomie, zachowując przy tym swój punkt widzenia – podkreśla Jacek Chodkowski, dyrektor generalny Grupy Dalkia Polska.

Ze wszystkich otrzymanych prac komisja konkursowa nagrodziła trzy filmy, które w najciekawszy sposób mówią o działaniach na rzecz ochrony środowiska.

I miejsce: Ewa, Marta, Maja i Max z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej
II miejsce: Daryna, Valeria i Khrystyna ze Szkoły Podstawowej nr 26
III miejsce: Blanka i Nikodem ze Szkoły Podstawowej nr 20

Wyróżnienie otrzymali także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18, a specjalnym wyróżnieniem za talent wokalny uhonorowano ucznia Szkoły Podstawowej nr 29.