W Krakowie będą wychowywać dzieciaki poprzez sztukę

Z okazji swoich 5. urodzin Fundacja Tesco Dzieciom podaruje prezent krakowskim dzieciom. Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 20 tys. złotych dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie powstanie nowe Ognisko Artystyczne „Pracownia Hołubiec” dla dzieci i młodzieży. Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka środowiskowa w Małopolsce, pracująca z dziećmi i młodzieżą w oparciu o metody terapii sztuką.

 

Ognisko artystyczne pod patronatem Fundacji Tesco Dzieciom rozpocznie działalność jeszcze w tym roku – właśnie trwają przygotowania do otwarcia placówki przy ulicy Radzikowskiego na osiedlu Azory. W jej ofercie będą znajdowały się głównie zajęcia rękodzieła, muzyki, tańca i edukacji regionalnej dla krakowskich podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Planowane są również projekty międzypokoleniowe i rodzinne skierowane do rodzin z małymi dziećmi, seniorów i grup wolontariackich. Ognisko będzie ściśle współpracowało z lokalnymi organizacjami i instytucjami.

Pomoc finansowa w powstaniu Ogniska Artystycznego „Pracownia Hołubiec” jest prezentem, który z okazji swoich 5. urodzin Fundacja Tesco Dzieciom podarowała Towarzystwu Przyjaciół Dzieci. Utarło się, że to jubilatka powinna dostawać podarunki urodzinowe, jednak nasza Fundacja postanowiła odwrócić ten zwyczaj. Dla nas najpiękniejszym prezentem jest uśmiech dziecka, a dając dzieciakom nową placówkę o profilu artystycznym, mamy pewność, że ten uśmiech – prezent nad prezentami – będzie docierał do nas jeszcze przez długi czas – powiedziała Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco Dzieciom.

Przekazanie wsparcia finansowego na powstanie ogniska artystycznego to kolejny element obchodów urodzin Fundacji Tesco Dzieciom. Organizacja świętowała już swoje 5 lat z klientami Tesco podczas Wielkanocnej Akcji Charytatywnej w Pasażach Tesco w Warszawie oraz z pracownikami Tesco Polska w krakowskim biurze głównym spółki.

Choć Fundacja swoją działalnością obejmuje całą Polskę, to serce Fundacji bije w Krakowie – mieście, w którym została założona i ma siedzibę od 17 kwietnia 2012 roku. Przez minione pięć lat organizacja wypracowała i zrealizowała szereg programów pomocowych, z których w znacznej mierze skorzystali Małopolanie, a wśród nich szczególnie podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.  Niektóre z programów Fundacji były bodźcem do pozytywnych i dużych zmian społecznych – taka historia towarzyszy również powstaniu nowego Ogniska Artystycznego. Placówka ta ma swoje korzenie w projektach edukacyjnych realizowanych przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom od 2013 roku.

Od blisko pięciu lat korzystamy ze wsparcia Fundacji, m.in. na realizację projektów edukacyjnych z naszymi wychowankami. Przez te wszystkie lata nasze działania w ramach terapii przez sztukę skierowane do dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych rosły razem z Fundacją Tesco Dzieciom – były coraz atrakcyjniejsze, obejmowały coraz więcej beneficjentów i mogły się pochwalić sukcesami – mówi Ewa Stec,  dyrektor placówek wsparcia dziennego  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie. – Dziś, dzięki tym projektom i wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom, jesteśmy gotowi do otwarcia nowej placówki – ogniska artystycznego, które będzie oferowało zajęcia artystyczne dla naszych krakowskich podopiecznych i społeczności lokalnej.