W tym roku Kongres odbywa się 11 i 12 września. Spotkaniu polskich kobiet ponad podziałami geograficznymi, politycznymi, społecznymi, zawodowymi, środowiskowymi będzie przyświecało hasło ze znakami zapytania: „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?”. Celem organizatorek tegorocznego Kongresu jest podsumowanie sytuacji polskich kobiet. Jak piszą – „podsumujemy zwycięstwa i porażki, będziemy dyskutować o tym, jak działać jeszcze skuteczniej, jak walczyć o nasze prawa i sprawy oraz – co robić, by nasz głos się przebił”.
Swoją obecność zapowiadają m.in.: premier Ewa Kopacz, marszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałkini Wanda Nowicka, prezydent Słupska Robert Biedroń, Krystyna Kofta, Kinga Rusin, Agata Młynarska, Otylia Jędrzejczak, Anna Lewandowska.
Firma Provident Polska jest w tym roku partnerem Kongresu Kobiet. Uczestniczki imprezy będą mogły wziąć udział w warsztacie Providenta na temat zarządzania domowym budżetem i gospodarowania pieniędzmi.
Kongres Kobiet to ważne wydarzenie skupiające kobiety z biznesu, polityki, świata nauki i sztuki. Obecnych jest na nim także wiele kobiet aktywnych w środowiskach lokalnych. Provident wspiera kobiety pracujące w firmie. W ramach programów CSR, dbamy o edukację finansową Polek, które zarządzają domowym budżetem. Cieszę się, że możemy wesprzeć Kongres działający na rzecz społecznej, politycznej i ekonomicznej aktywizacji kobiet – mówi Patrycja Rogowska-Tomaszycka z zarządu Provident Polska, Dyrektorka ds. Corporate Affairs.
Proponowany przez Provident uczestniczkom Kongresu warsztat został przygotowany przez psycholog dr Katarzynę Korpolewską. Będzie dotyczył: sposobów gospodarowania rodzinnymi finansami, możliwości i rozterek związanych z dodatkowym zarabianiem, sposobów oszczędzania, niebezpieczeństw i korzyści związanych z pożyczaniem pieniędzy i rozsądnego ich wydawania. Przygotowana inscenizacja będzie pretekstem do dyskusji o tym jak kobiety zarządzają finansami. Jak planować wydatki i inwestycje? Oszczędzać czy brać pożyczki? Obcinać wydatki czy więcej zarabiać? Czy kobiety mogą się wspierać w zakresie finansów? – mówi dr Katarzyna Korpolewska, psycholożka społeczna.
Provident Polska od lat realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, dzięki której tworzy przyjazne środowiska pracy. To pozwala zatrudnionym kobietom (i mężczyznom), lepiej dbać o tzw. work-life balance, czyli równowagę między życiem zawodowym i osobistym. Obecnie Provident zatrudnia ponad 1350 kobiet, co stanowi 59 proc. pracujących w firmie. W 10-osobowym zarządzie są cztery kobiety.