V edycja konkursu: Pracodawca Godny Zaufania

Pracodawca_Godny_ZaufaniaRozpoczęła się V edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”, którego ideą jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy. Organizatorami Konkursu są: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Impresja Studio Promocji.

W tym roku Kapituła Konkursu oceniać będzie pracodawców z następujących branż:

  • spożywcza;
  • usługi teleinformatyczne;
  • firmy ubezpieczeniowe.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na przełomie października i listopada br.

W Konkursie „Pracodawca Godny Zaufania” przyznawane są wyróżnienia dla przedsiębiorstw działających na polskim rynku, które sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania w zakresie polityki pracowniczej. W każdej edycji oceniani są przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory rynku. W tym roku Kapituła skupi się na ocenie branży spożywczej, usług teleinformatycznych oraz firm ubezpieczeniowych i wyłoni liderów – firmy będące godnym zaufania partnerem dla pracowników.

– Chcemy, by nasza inicjatywa przyczyniła się do promowania dobrych wzorców. Największe polskie firmy bardzo często realizują ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników. Dobry przykład idzie z góry – mamy nadzieję, że wyróżnienie najbardziej interesujących programów realizowanych przez największe firmy będzie inspiracją dla innych przedsiębiorców – powiedział Tomasz Brzozowski z Biura Promocji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”.

Nadesłane przez pracodawców ankiety oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli znanych i cenionych instytucji pozarządowych. W skład Kapituły Rankingu wchodzą przedstawiciele m.in.: Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytutu Globalizacji, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, Centrum Monitorowania Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kapituła oceniać będzie przede wszystkim takie elementy polityki pracowniczej jak: programy socjalne, umożliwienie doskonalenia umiejętności zawodowych i zdobywania dodatkowej wiedzy, pomoc dla pracowników i członków ich rodzin w trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz poprawne monitorowanie praw pracowniczych.

W Konkursie przyznawana jest również nagroda specjalna dla dziennikarzy mediów elektronicznych i drukowanych, przyczyniających się do promocji pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej.

Więcej informacji na stronie www.pracodawcagodnyzaufania.pl