Uroczystość wręczenia stypendiów ufundowanych przez Fundację „Dorastaj z Nami”

Gala odbyła się w czwartek w Pałacu Prezydenckim. Prezydent wraz z Małżonką przekazali dyplomy stypendialne 48 dzieciom rannych lub poległych na służbie żołnierzy, strażaków i pracowników służb publicznych. Stypendia zostały ufundowane przez Fundację „Dorastaj z Nami”.

– To nie jest kredyt, to nie jest pożyczka, tu nie ma długu – podkreślał prezydent Andrzej Duda, przekazując wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą stypendia dzieciom, których rodzice zginęli lub zostali ranni w czasie pełnienia służby.

Prezydent podziękował Fundacji za to, że zainicjowała akcję wspierania dzieci w kwietniu 2010 roku i że „przez siedem lat, ta akcja stale się rozszerza”. – Stała się akcją, która ma znaczenie nie tylko wspólnotowe, choć to jest jej najważniejszy ludzki element – że jesteśmy razem, patrzymy nawzajem na siebie, że o sobie nie zapominamy, że jesteśmy solidarni, że państwo jesteście solidarni z tymi, którzy wymagają wsparcia – podkreślił prezydent.

Podczas gali poinformowano, że Fundacja „Dorastaj z Nami” w ciągu siedmiu lat przekazała ponad 2,5 mln zł na rzecz 200 dzieci.

Źródło: http://www.prezydent.pl