Upcycligowe szaleństwo – trwa II etap ekokonkursu

Drugim zadaniem uczestników konkursu Natura Potrzebuje Superbohaterów było stworzenie ciekawego i użytecznego przedmiotu z odpadów, nadających się do ponownego wykorzystania. Na wszystkie nadesłane prace można oddać swój głos do 23 czerwca na stronie www.zmiento.com.pl. Po wakacjach na uczestników czeka jeszcze jedno zadanie, a zwycięzcy wyjadą na 4-dniową ekowycieczkę ufundowaną przez AXN.  
Do II etapu konkursu nadesłano 56 niesamowitych prac. Młodzi ekobohaterowie stworzyli  m.in. meble, pomoce naukowe, zabawki, prezenty a nawet mini samochody z różnego rodzaju odpadów – butelek PET, kartonów, starych ubrań czy bębna od pralki.

Konkurs Natura Potrzebuje Superbohaterów składa się w sumie z trzech zadań związanych z ekologią, które kolejno pojawiają się na stronie www.zmiento.com.pl. Ostatnie z nich poznamy 1 września. Zwycięzcą zostanie grupa, która otrzyma najwięcej punktów od jury oraz w głosowaniu internautów, za wszystkie trzy prace. Konkurs potrwa do 30 października, a najlepsi wyjadą na 4-dniową ekowycieczkę.  Aktualne wyniki konkursu można śledzić w zakładce „ranking” na stronie www.

Konkurs Natura Potrzebuje Superbohaterów jest częścią globalnej kampanii społecznej Picture This, realizowanej przez Sony Pictures Television Networks na rzecz ochrony środowiska w 178 krajach na świecie. Picture this w Polsce ma na celu popularyzowanie idei „sprzątania po sobie” w przestrzeni publicznej oraz kreowania właściwych nawyków i postaw w tym kierunku. Inicjatywa telewizji AXN to przede wszystkim edukacja i próba wprowadzenia zmian w świadomości Polaków, dlatego Picture This angażuje się i łączy swoje siły z kampanią Sprzątanie świata – Polska.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na  www.zmiento.com.pl.