Uniti pozwoli zachować dystans społeczny pilotowi i grupie

Praca pilotów i przewodników w dobie koronawirusa stała się mocno utrudniona przez konieczność zachowania reżimu sanitarnego oraz dystansowania społecznego. Wymóg zachowania odstępu między uczestnikami może być mocno utrudniony. W sukurs przychodzi aplikacja mobilna Uniti, dzięki której można oprowadzać nawet grupę „rozproszoną” w terenie.

Gdy jakiś czas temu na rynek wchodził projekt z polsko-amerykańskimi korzeniami, nikt nie spodziewał się, że tak szybko nastaną czasy, w których pomysł na stworzenie mobilnej komunikacji między pilotem a grupą, będzie strzałem w dziesiątkę.

Bezpieczne oprowadzanie grup

Aplikację Uniti może pobrać każdy za darmo. Aby korzystać z niej podczas wycieczki, trzeba zainstalować ją na urządzeniu mobilnym. Muszą to zrobić pilot bądź przewodnik oraz uczestnicy. Pilot tworzy w aplikacji wirtualną „grupę” i podaje uczestnikom kod dostępu. Do korzystania z aplikacji wykorzystywane są zwyczajne słuchawki dołączone w komplecie do każdego smartfona.

Aplikacja działa w tle, a turyści słyszą głos pilota na żywo. Ten może także wysyłać im powiadomienia. Jest też opcja pozwalająca zwiedzającym wysyłać komunikaty do pilota. Jest to też rozwiązanie dla niesłyszących – aplikacja ma wbudowaną funkcję przekształcania mowy na tekst. A po zakończeniu wycieczki grupę można zamknąć. Użytkownicy mogą w każdej chwili opuścić grupę, a jej lider (np. pilot) usunąć tych, którzy nie powinni w niej być.

Więcej: https://www.waszaturystyka.pl/uniti-za-darmo-na-czas-pandemii-pozwala-zachowac-dystans-spoleczny-pilotowi-i-grupie/