UNICEF z coraz większym wsparciem firm

fot. materiały prasowe

Społeczna odpowiedzialność biznesu staje się coraz częstszym elementem strategii działań i planów małych i średnich przedsiębiorstw – czytamy w opublikowanym właśnie raporcie rocznym UNICEF.

Grupa CCC SA jako pierwsza polska spółka została globalnym Partnerem UNICEF. Łączna trzyletnia pomoc ma opiewać na kwotę ponad 6 milionów dolarów. „Wierzymy, że to początek udanej współpracy, która na przestrzeni najbliższych trzech lat zapewni wsparcie wielu dzieciom na świecie” – komentują działacze UNICEF.

Z kolei spółka ABC-Czepczyński została Partnerem UNICEF Polska podpisując umowę w siedzibie organizacji w Nowym Jorku. Firma wspiera działania UNICEF na rzecz dzieci, a w szczególności program „Prezenty bez Pudła”.

W drugiej połowie 2018 roku wystartował program „Przyjaciel UNICEF”. Ten nowy, wyjątkowy program kierowany jest do średnich i dużych przedsiębiorstw. Pozwala na dopasowanie obszaru współpracy do celów biznesowych firmy i jej obszaru działania. „Przyjaciel UNICEF” to firma, która wspólnie z UNICEF zmienia na lepsze los najbardziej potrzebujących dzieci, zapewnia edukację, żywność, ochronę i tak potrzebną pomoc medyczną. Do programu dołączyły już firmy: Centrum Medyczne Damiana oraz Gofin.

Od 2012 r. UNICEF Polska prowadzi program „Firma z sercem”, który jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Ogromne zaangażowanie polskich przedsiębiorców pozwoliło na przekazanie pomocy dzieciom w kwocie ok. 400 tys. zł.

– Nieustanne konflikty w różnych zakątkach świata powodują, że działania pomocowe ze strony takich organizacji jak UNICEF są i niestety długo jeszcze będą koniecznością – napisał Marek Krupiński, dyrektor generalny UNICEF Polska we wstępie do raportu.

UNICEF apelował m.in. o pomoc dla dzieci w ogarniętych wojną Syrii i Jemenu, gdzie każdego dnia najmłodsi tracą zdrowie i życie na skutek konfliktów zbrojnych. W 2018 roku Polacy przekazali na pomoc ofiarom wojny w Syrii ponad 2 mln złotych. W pomoc na rzecz dzieci, które ucierpiały w wyniku konfliktu w tym kraju, włączył się także rząd Polski, przekazując dotację w łącznej kwocie ponad 4,6 mln złotych na realizację projektów w obozach dla uchodźców Azraq i Za’atari w Jordanii.