Uczynić świat lepszym miejscem dla matek i dzieci

C&A, wiodąca firma odzieżowa oraz Fundacja C&A, nawiązały współpracę z organizacją charytatywną Save the Children, aby w ramach trzyletniego, wartego wiele milionów euro porozumienia, wspierać miliony matek, ofiar kryzysów humanitarnych.

 

Działania w ramach porozumienia będą koncertować się zarówno na przygotowaniach na wypadek zaistnienia zagrożenia, jak również na natychmiastowym reagowaniu w sytuacjach kryzysowych. Fundacja C&A zapewni organizacji Save the Children wsparcie finansowe w wysokości do 3 milionów euro rocznie w celu prowadzenia tych ważnych działań.

“Katastrofy i kryzysy humanitarne zdarzają się często. Statystyki pokazują, że ponad 250 milionów dzieci poniżej piątego roku życia mieszka w krajach dotkniętych konfliktami zbrojnymi. W tych okolicznościach, matki stoją przed niezwykle trudnym zadaniem zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia swoim dzieciom” – mówi Hans van Amstel Ploos, Dyrektor Zarządzający C&A Europe. „W całej naszej historii, zaangażowanie i wspieranie potrzebujących zawsze odgrywało ważną rolę. Czujemy odpowiedzialność wobec rodzin i społeczności, w których żyjemy, dlatego chcemy pomóc matkom i dzieciom, ofiarom kryzysów” – dodaje.

C&A wraz z Fundacją C&A angażuje się w wiele inicjatyw społecznych z różnymi globalnymi partnerami.

“Uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas by wzmocnić nasze wysiłki i pracować bardziej efektywnie dzięki współpracy z jednym globalnym partnerem,” wyjaśniła Leslie Johnston, Dyrektor Wykonawczy Fundacji C&A. „Szukaliśmy partnera, który z równą pasją jak my będzie wspierał dzieci i matki, ale potrzebowaliśmy także organizacji, która dysponuje odpowiednimi zasobami umożliwiającymi proaktywne zapewnienie wsparcia na wypadek katastrofy humanitarnej, a także na szybką i efektywną pomoc w nagłych przypadkach na całym świecie.”

Save the Children była naturalnym wyborem dla C&A oraz Fundacji C&A, gdyż wspierały tę organizację w przeszłości przy takich kataklizmach jak Tajfun Haiyan, który uderzył w Filipiny, czy też przy epidemii Eboli w Sierra Leone. Save the Children działa w kluczowych dla C&A i Fundacji C&A lokalizacjach w Europie, Chinach, Meksyku, Brazylii a także w krajach, w których wytwarzane są produkty C&A. Działa ona także podczas kataklizmów i kryzysów, które bezpośrednio dotykają społeczności współpracujące z obydwoma podmiotami.

“Dzieci oraz ich matki są w szczególnym stopniu narażone na cierpienie w trakcie kataklizmów oraz sytuacji kryzysowych,” dodała Jasmine Whitbread, CEO Save the Children Germany. „Jesteśmy zachwyceni, że udało się nam, zarówno w przypadku C&A, jak i Fundacji C&A, znaleźć partnerów pełnych pasji i zaangażowania, którzy troszczą się o życie milionów matek i ich rodzin, walczących o przetrwanie. Razem będziemy w stanie zmienić ich sytuację na lepszą.”

Oprócz dotacji Fundacji C&A, firma C&A będzie wspierała zaangażowanie swoich pracowników oraz klientów w projekty w ramach partnerstwa, przekazując dodatkowe środki, przyczyniając się tym samym do realizacji wizji organizacji Save the Children: świata, w którym każde dziecko uzyskuje prawo do życia, ochrony oraz rozwoju.