Tysiąc razy okrążyli Ziemię dla niepełnosprawnych dzieci!

Final_akcji_T-Mobile_PMK29. września podczas 35.  Maratonu Warszawskiego zakończyła się ogólnopolska akcja społeczna Pomoc Mierzona Kilometrami, zorganizowana przez T-Mobile Polska. Przez całe lato Polacy, aktywnie spędzając wakacje, włączali się do wielkiej zbiórki kilometrów na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji TVN nie jesteś sam. Co dwa tygodnie realizowali kilometrowe wyzwania, uzyskując tym samym kolejne kwoty dodawane do puli na rzecz potrzebujących dzieci. Z końcem akcji udało im się łącznie przebyć imponujący dystans ponad 40 milionów kilometrów biegając, spacerując, jeżdżąc na rolkach, na rowerach, a także uprawiając sport na wózkach inwalidzkich. Ta ogromna odległość równa się tysiąckrotnemu okrążeniu Ziemi! Podczas jej przemierzania uczestnicy akcji spalili ponad 2 miliardy kalorii, czyli odpowiednik ponad 3,5 miliona hamburgerów. Dzięki ogromnej popularności akcji, wielkiemu zaangażowaniu uczestników i wsparciu ze strony T-Mobile Polska aż milion złotych przeznaczono na protezy i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

Akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami dobiegła końca. Mam głęboką nadzieję, że to nie oznacza, iż teraz wszyscy zwolnią tempo. Chcielibyśmy aby aktywność wszystkich Polaków pozostała na niezmienionym poziomie. Ta akcja pokazała że robiąc coś dla innych w dużej mierze robimy coś dla siebie. To tak, jakby zwyciężyć podwójnie. Cieszy nas również fakt, że tak wielu Polaków zaufało nam, firmie technologicznej i bez względu na sieć przyłączyło się do naszej akcji. Sama myśl, że wszyscy mogliśmy pomóc niepełnosprawnym dzieciom daje nam ogromny powód do dumy i motywuje nas, aby akcję kontynuować w przyszłym roku – podkreśla Miroslav Rakowski, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Do walki o cenne kilometry zagrzewały Polaków gwiazdy świata sportu, ekranu oraz mody. Między innymi dzięki ich wsparciu wokół tej wielkiej idei zgromadziło się ponad 200 tysięcy aktywnych uczestników akcji. Specjalne strefy Pomocy Mierzonej Kilometrami pojawiały się w wakacyjnych miejscowościach, a także przy okazji ważnych wydarzeń sportowych gdzie, m.in. ambasadorka akcji Joasia Jabłczyńska, Dawid Woliński, Ola Kwaśniewska, Ania Dereszowska, Przemek Cypryański, Edyta Herbuś, Beata Sadowska, Kamila Szczawińska, Paulina Krupińska, Dorota Gardias oraz sportowcy: kolarka górska Maja Włoszczowska i olimpijczyk w kategorii handbike Rafał Wilk, inspirowali ludzi do udziału w akcji. Akcja nie powstałaby również bez zaangażowania partnerów. Jedną z głównych ról odegrał tu smartfon Samsung GALAXY S4 – „osobisty trener” i „towarzysz życia”.

Przyłączyliśmy się do akcji bo dla naszej firmy filozofia aktywnego trybu życia nie jest obca. W tym roku Samsung był obecny w całej Polsce i mobilizował do aktywności, do ruchu, do pasji jaką jest sport w różnych wydaniach. Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami to połączenie technologii i  chęci pomocy innym. To wspaniały mariaż. Bohaterami w tej akcji były również smartfony, dlatego Partnerem został nasz Samsung GALAXY S4. To urządzenie to coś więcej niż telefon – to towarzysz życia, który niezbędny jest również przy codziennym treningu. Mam nadzieję, że pomógł zbierać kilometry niejednej osobie zaangażowanej w akcję. – mówi Maciej Filipkowski, V-ce Prezes Samsung Electronics Polska

Szczegóły na temat inicjatywy dostępne są na stronie www.kilometrami.pl