Tydzień Pracowni Orange

Już od 3 do 8 października kilkadziesiąt Pracowni Orange w całej Polsce weźmie udział w Tygodniu Pracowni Orange. Wszystko po to, by pokazać światu efekty codziennej pracy społeczności skupionych wokół tych multimedialnych świetlic. Zwieńczeniem tygodnia będzie międzypokoleniowa potańcówka dla wszystkich mieszkańców.
Pracownie Orange to multimedialne świetlice stworzone przez lokalne społeczności dzięki Fundacji Orange. To miejsca z otwartym dostępem do technologii i wiedzy, lokalne centra aktywności i kreatywności. Fundacja Orange nie tylko zapewnia Pracowniom wyposażenie, lecz także organizuje szkolenia, warsztaty, webinaria i animuje grywalizację, zachęcając do podejmowania kolejnych działań.

– Osobom mieszkającym w dużych miastach czasem trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach ludzie mogą nie mieć np. dostępu do komputerów czy internetu. Bardzo się cieszę, że dzięki zaangażowaniu w projekt Pracownie Orange mogę przyczynić się do szerzenia technologii wśród osób z mniejszych miejscowości. Już na początku października spotkam się ze społecznością, która od kilku lat wykonuje tę wspaniałą pracę – mówi Anna Guzik, ambasadorka programu Pracownie Orange.

Celem inicjatywy Fundacji Orange jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni do wspólnych działań. Do tej pory w Polsce powstało już 77 Pracowni. Co więcej, to jeszcze nie koniec. Już w przyszłym roku można się spodziewać kolejnej edycji programu.

– Zakładając Pracownie Orange chcieliśmy, aby były to miejsca tworzone dla ludzi i przez ludzi. Nie zawiedliśmy się. Bardzo nas cieszy ogromne zaangażowanie mieszkańców w życie Pracowni – to właśnie ono sprawia, że wciąż chcemy robić więcej. Niebawem zorganizujemy kolejny nabór – mówi Małgorzata Kowalewska, koordynatorka programu.
Każda Pracownia na początku swojej działalności została wyposażona w komputery, konsolę do gier, telewizor LCD i meble, Fundacja Orange zapewnia też bezpłatny internet. Profil działalności świetlic jest różny i zależy przede wszystkim od osób zaangażowanych w jej życie.

Więcej: pracownieorange.pl.