Twitch usunął popularny tag ze swojej witryny po fali krytyki ze strony graczy!

Twitch wprowadził dwa lata temu system tagów, który pozwala streamerom kategoryzować swoje transmisje na podstawie zawartości ich treści. Dzięki temu widzowie od razu orientują się w rozgrywce. Tagi są również powiązane z systemem rekomendacji Twitcha. Tag blind playthrough w tłumaczeniu „ślepa rozgrywka” była jednym z oficjalnych tagów na kanale – do wczoraj.

Społeczność Twitcha i dyrektor ds. Marketingu twórcy, Erin „Aureylian” Wayne, potwierdziła tę zmianę na Twitterze: „Cieszę się, że Twitch wysłuchał wszystkich, którzy podzielili się opiniami i usunęli tag Blind Playthrough, aby zachęcić naszą społeczność do bardziej otwartego języka. Nadal możesz użyć opcji First Playthrough (Somebody’s first time playing through a game) – pierwsza rozgrywka, lub zdecydować się na użycie jej w połączeniu z opcją No Spilers bez spoilerów dla przekazania tej samej treści.”

#Blind playthrough

 „Cieszę się, że Twitch wypełnia obietnice dotyczące rozwiązywania problemów i problemów społeczności osób niepełnosprawnych. To dopiero początek zmian.” – podkreśla Steven Spohn AbleGamers COO i partner Twitcha

AbleGamers to fundacja charytatywna wyznającą zasadę #SoEveryoneCanGame. „Dajemy osobom niepełnosprawnym niestandardowe możliwości konfigurowania gier, w tym zmodyfikowane kontrolery i specjalną technologię wspomagającą. Urządzenia, które pozwalają bawić się oczami, aby bawić się z wspólnie z przyjaciółmi i rodziną. Wykorzystujemy moc gier wideo, aby zbliżać ludzi, poprawiając jakość ich życia dzięki rekreacji i rehabilitacji.” – czytamy na stronie www.ablegamers.org.

Źródło: https://esportinfo.pl/blind-playthrough-twitch-usuwa-popularny-tag/