TVP: informacje o kosztach Sylwestra w Zakopanem podane przez wyborcza.pl nieprawdziwe

Telewizja Polska wydała dziś oświadczenie w którym zaprzeczyła informacjom zawartym w tekście „Morawiecki przyszedł, Kurski musi odejść? W PiS zaczepiają: “Słyszała pani, ile Sławomir dostał od TVP za jedną piosenkę?”.

 

Artykuł został opublikowany na portalu wyborcza.pl, w dniu 15.01.2018 r. Autorka – Agnieszka Kublik napisała w nim m.in., że „Sylwester w Zakopanem kosztował TVP blisko 10 mln zł, a Sławomir dostał ponad 100 tys. zł za wykonanie jednej piosenki? Tak mówią w PiS i są oburzeni. – Czy spółka, która żyje na kredyt z budżetu państwa, może lekką ręką wydawać takie pieniądze? – pytają w partii”.

Zdaniem Telewizji informacje zawarte w tekście „są kłamstwem i niechlujną próbą oszkalowania TVP i jej wielkiego sukcesu jakim był rekordowy koncert sylwestrowy w Zakopanem”. Spółka oświadczyła, że organizacja Sylwestra w Zakopanem nie kosztował 10 milionów złotych, a „koszt imprezy był zbliżony do imprez organizowanych w latach poprzednich”. Także kwota wynagrodzenia Sławomira, podana w artykule, ma być „wielokrotnie wyższa niż rzeczywista stawka”. W związku z publikacją TVP zapowiedziało podjęcie stosownych kroków prawnych.