Trzy branże walczą o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”

Zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń do udziału w piątej edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. W październiku Kapituła Konkursu oceni politykę pracowniczą sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń. – W tym roku najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy od firm z branży spożywczej. Firmy przedstawiły wiele ciekawych projektów – jest duża konkurencja – zapowiada Tomasz Brzozowski z Biura Promocji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. Laureatów poznamy już na początku listopada.

Ideą Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy. Konkurs organizowany jest od 2008 roku. – Wyróżniamy duże przedsiębiorstwa działające w Polsce, które dbają o swoich pracowników i sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania w obszarze polityki pracowniczej– tłumaczy Brzozowski.

Formuła konkursu jest prosta. Nadesłane ankiety, w których firmy szczegółowo opisują poszczególne elementy polityki pracowniczej są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli znanych i cenionych instytucji pozarządowych. W skład Kapituły Konkursu wchodzą m. in.: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut  Globalizacji, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Centrum Monitorowania Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

– W tym roku po raz pierwszy do udziału w kapitule zaprosiliśmy także przedstawicieli biznesu – spółkę PKP, która jest pionierem na naszym rynku w zakresie wprowadzania polityki zgłaszania nadużyć przez pracowników – informuje Brzozowski.

Tytuł Pracodawca Godny Zaufania jest dla firm nie tylko wyróżnieniem, ale również motywacją do utrzymania wysokiego poziomu świadczeń socjalnych, nawet w sytuacji spowolnienia gospodarczego. – Dobry przykład idzie z góry. Mamy nadzieję, że wyróżnienie najbardziej interesujących programów realizowanych przez największe firmy, będzie inspiracją również dla innych przedsiębiorców – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, członek Kapituły Konkursu.

Dotychczas laureatami Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” zostały takie firmy jak: Pelion (dawniej PGF), Mostostal Warszawa, Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci sklepów Biedronka), Polkomtel, Eurobank, PKN Orlen, PKP Cargo, Żywiec Zdrój, Henkel Polska czy Skanska.

W Konkursie przyznawana jest również nagroda specjalna dla dziennikarzy przyczyniających się do promocji pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej. W ubiegłych edycjach wyróżniono m.in. Tadeusza Mosza (TVP), Piotra Bachurskiego (Gazeta Finansowa), Marcina Piaseckiego (wówczas Dziennik Gazeta Prawna), Łukasza Guzę (Dziennika Gazeta Prawna), Jacka Zalewskiego (Puls Biznesu), Jakuba Kurasza (Rzeczpospolita), Wojciecha Szeląga (Polsat News).

Strategiczni Partnerzy Konkursu: PKP SA, Jeronimo Martins Polska

Partnerzy medialni Konkursu: Super Biznes, PAP, Radio PIN, Proto.pl, RaportCSR.pl, Kurier365.pl

Więcej informacji na stronie www.pracodawcagodnyzaufania.pl