Trwa IV edycja mazowieckiego konkursu “Startuj z Mazowsza”!

W tym roku już po raz czwarty poznamy nowatorskie start-up’y z województwa mazowieckiego, które zmieniają świat na lepsze, a to wszystko w ramach IV edycji konkursu “Startuj z Mazowsza” organizowanego przez Województwo Mazowieckie. Firmy, które wezmą udział w konkursie, mają szansę na zdobycie wyjątkowych nagród o łącznej wartości 90 000 złotych, jak również pozyskanie cennych kontaktów biznesowych, promowanie ich pomysłów poprzez różne kanały komunikacji oraz rozgłos w mediach branżowych. 

 

Konkurs adresowany jest do mazowieckich start-up’ów, które tworzą innowacyjne pomysły i produkty, a ich działalność nie jest dłuższa niż 3 lata. Rekrutacja trwa tylko do 14 lipca!

Dlaczego potrzebujemy innowacji?

We współczesnym świecie innowacje stanowią rdzeń nowoczesnych strategii wzrostu gospodarczego  –  poprawiają jakość towarów i usług, zwiększają wydajność produkcji, tworzą nowe rynki i modele biznesowe. Bynajmniej nie dotyczą one wyłącznie sektora technologicznego, jak często się uważa. Innowacje mają wiele wymiarów, a ich celem jest zmiana obecnego stanu na lepszy oraz odpowiedź na potrzeby rynku i konsumentów. Aktualnie jedną z takich potrzeb jest m.in. zrównoważony rozwój i zadbanie o naszą planetę.

Poprzednie edycje konkursu “Startuj z Mazowsza” pokazują, że takich nowatorskich rozwiązań na Mazowszu nie brakuje, ale innowacyjność potrzebuje wsparcia – prace badawczo-rozwojowe, inwestowanie w pracowników czy działania marketingowe wiążą się z wysokimi kosztami, na które mikro firmy często nie mogą sobie pozwolić. Województwo Mazowieckie chce przyśpieszać ich rozwój poprzez promowanie różnorodności i nagradzanie kreatywnych postaw, dlatego już po raz czwarty start-up’y będą mogły zaprezentować swoje nowatorskie rozwiązania, które stanowią nieocenioną wartość dodaną dla całej społeczności Mazowsza. 

“Naszym celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla startupów do podzielenia się z opinią publiczną swoimi projektami, pozyskanie kontaktów umożliwiających dalsze udoskonalanie innowacji oraz promocji wypracowanych produktów. Jest to możliwe dzięki wieloletniej współpracy samorządu z instytucjami naukowymi, uczelniami i przedsiębiorcami” – podkreśla Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.
Kto może zgłosić się do “Startuj z Mazowsza”?

Konkurs dedykowany jest dla start-up’ów zarejestrowanych na terenie województwa mazowieckiego i działających nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia konkursu. Konkurs rozstrzygany jest w następujących kategoriach:

1) INNO-TECH  – start-up’y, które tworzą nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe; start-up’y w fazie wzrostu na etapie sprzedaży; 

2) SOCIAL IMPACT – start-up’y o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo, bez względu na etap rozwoju; 

3) START – start-up’y, które tworzą innowacyjny projekt, będący na etapie Minimum Value Product lub prototypu, które ma szanse na efektywny rozwój i skalowanie.

UWAGA: Nie dopuszcza się zgłoszenia tego samego podmiotu do więcej niż jednej kategorii konkursowej.

Jak wygląda droga dojścia do finału?

Udział w konkursie jest bardzo prosty! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy w wygodnej formie online. Następnie wszystkie startupy, biorące udział w konkursie przejdą ocenę formalną, oraz dwa etapy oceny merytorycznej. Po obradach komisji oceniającej do II etapu oceny merytorycznej zakwalifikuje się 10 najwyżej ocenionych start-upów, które zaprezentują swój pomysł przed Jury podczas tzw. Pitch Day.

Wyróżnikiem ”Startuj z Mazowsza” jest także liczne grono Partnerów – różnych organizacji z ekosystemu przedsiębiorczego, których przedstawiciele tworzą Kapitułę konkursu – to ten skład na czele z Marszałkiem Województwa dokona ostatecznego wyboru laureatów i przydzieli nagrody główne oraz nagrody dodatkowe. W tym roku start-up’y będą mogły poznać członków Kapituły już podczas spotkania Pitch Day!

Zwieńczeniem IV edycji konkursu będzie konferencja finałowa, podczas której wręczone zostaną nagrody. Będzie także czas na networking – 10 najlepszych startupów otrzyma dedykowane miejsce na zaprezentowanie swoich usług / produktów, dlatego wydarzenie będzie otwarte dla gości, a dla tych, którzy nie będą mogli przybyć osobiście, będzie prowadzona transmisja online.

Finalistów poznamy już w październiku 2022.

Konkurs organizowany jest przez Województwo Mazowieckie, realizatorem jest Youth Business Poland.

Więcej: https://innowacyjni.mazovia.pl/dzialania/startuj-z-mazowsza/iv-edycja.html