Trwa akcja „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”. Jest ważna, bo wakacyjna liczba utonięć rośnie zatrważająco [WIDEO, INSTRUKCJA, KOMENTARZ]

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”, oprócz konkursów i animacji, w każdy lipcowy i sierpniowy wtorek, czwartek oraz sobotę odbywają się tam szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, korzystania z kajaka, łodzi wiosłowej i roweru wodnego. Zajęcia prowadzą instruktorzy i ratownicy WOPR. Zorganizowano też pokazy ratownictwa wodnego oraz rodzinne zawody sportowe.

Takie inicjatywy są ważne, bo jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od kwietnia utopiło się już 200 osób. A uwzględniając, że jest półmetek okresu wakacyjno-urlopowego, liczba ofiar z pewnością będzie dużo wyższa.

Dlatego Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uruchomiło ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W ramach akcji odbyła się M.IN. premiera trzech spotów informacyjnych przygotowanych przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP we współpracy z Biurem Prewencji KGP, w których wzięły udział reprezentantki Polski w kajakarstwie – medalistki Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Partnerem akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.

Więcej informacji o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i wszystkie spoty są TUTAJ.

[KOMENTARZ]

Informacje o statystykach utonięć pojawiają się co roku, więc spowszedniały. Może więc warto sobie uświadomić, że kilkaset osób, które co roku tracą życie w wodzie, to właściwie coroczne powstawanie małych cmentarzy. Dlatego działania z zakresu CSR/ESG mające zapobiegać utonięciom – podobnie jak podobne działania dotyczące np. zapobiegania pożarom – należałoby uznawać za szczególnie ważne. Należałoby – ale ile firm uznaje je za takie?

Redakcja RaportCSR.pl chętnie opublikuje informacje o inicjatywach z zakresu CSR/ESG podobnych do akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”. Proszę o nich powiadamiać – opublikujemy.