“Tornister Pełen Uśmiechów” wśród najciekawszych projektów CSR

Organizowana przez Caritas akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” znalazła się w gronie najciekawszych projektów CSR opublikowanych w tygodniku „Wprost”. W tym roku akcję szeroko wsparły wydawnictwa edukacyjne przekazując bezpłatnie podopiecznym Caritas ponad 20 tysięcy podręczników i zestawów.
Jest to już druga edycja listy najciekawszych projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności publikowanej przez tygodnik „Wprost”.  Wśród wyróżnionych znalazły się także akcje profilaktyki zdrowotnej sieci Biedronka oraz akcje promujące bieganie i zdrowy tryb życia PKP Cargo.

Celem akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci. W tym roku odbyła się już piąta jej edycja. Dotychczas w ramach akcji udało się zebrać i przekazać dzieciom ok. 37 tys. wyprawek szkolnych.

Tegoroczną akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” wsparło dziewięć wydawnictw skupionych w Porozumieniu Nowoczesna Edukacja: WSiP, Nowa Era, Oxford University Press, Pearson, Macmillan, Wydawnictwo Edukacyjne Żak, Zamkor, Cambridge University Press i LektorKlett. Bezpłatnie przekazały ponad 20 tysięcy podręczników i zestawów, które trafiły do dzieci w całej Polsce.

Współpraca z Caritas jest jednym z elementów realizacji misji społecznej odpowiedzialności wydawnictw edukacyjnych. Starają się one wykraczać poza typową rolę wydawców podręczników uwzględniając ideę zrównoważonego rozwoju zarówno w strategii zarządzania, jak i w relacjach z pracownikami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami oraz partnerami. Wśród działań podejmowanych przez wydawnictwa w obszarze CSR są m.in. akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, promocja wolontariatu pracowniczego, programy praktyk dla studentów.

Relacja filmowa z finału akcji „Tornister Pełen Uśmiechu” dostępna jest na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=65a6XpecWqw