Tomasz Wróblewski: Nowy mentor Wyborczej

Przy okazji dziwacznej fascynacji Gazety Wyborczej doktoratem Marka Goliszewskiego, wypłynęła nowa gwiazda lewicowej nienawiści. Zaprzysięgły wróg przedsiębiorców i pracodawców. Bloger „Piotr Nowak Sex Drugs and Walka Klas”. Wróżę mu wielką przyszłość. Zainspirował już Żakowskiego, Orlińskiego, Kublik i całą GW intensywnie cytującą jego przemyślenia na swoich stronach. Nic dziwnego, skoro zaufali instynktowi Nowaka, to i uwierzyli, że wkrótce runie ład społeczno-polityczny i władza wpadnie w jego ręce… no i w ręce kucharek.
“Gniew społeczny narasta a autonomiczna działalność grup protestacyjnych – kucharek, skłotersów, środowisk lokatorskich – podważa istniejące stosunki stawiając pod znakiem zapytania symboliczną legitymizację obecnego systemu politycznego.”

Doktorat biznesmena jest dla Nowaka uosobieniem systemu opresji, ale to nic w porównaniu z nienawiścią jaką darzy wszystkich innych:
Demokrację – “której skrajną odmianą jest faszyzm”.

Liberalizm – “Liberalne państwo używa niemal wszystkich instrumentów faszyzmu nie wywołując zarazem chaosu i destabilizacji społecznej”.
Przedsiębiorców – “Badylarze znad Wisły zachowują się często jak magnaci z XVI wieku. …Buta, arogancja – trudno o bardziej zadowoloną z siebie i pozbawioną samokrytycznego spojrzenia grupę”.

Porządek społeczny – “Zastraszone społeczeństwo oswoiło się i milcząco akceptuje bandytyzm stosowany przez biznes…. Taki porządek jest legitymizowany przez wstrzykujące morfinę w świadomość media… Wtórują im propagandowo- polityczne tarany, przeróżne lewiatany i BCC”.
Kodeks pracy – “modyfikowany według wskazówek gangsterów z Lewiatana”.

Policję – “Policja spełnia rolę najemnej armii na usługach kamieniczników. … opłacany przez państwo gang, mający za zadanie zabezpieczyć wymianę handlową, stać na straży prawa własności i pacyfikować oddolne ruchy domagające się sprawiedliwości społecznej”.

Amazon – “pracownicy mają być tani, pokorni, dobrze wytresowani, pozbawieni rozumu i godności człowieka. Macherzy od przepływu kapitału przeprowadzili więc szybki risercz. …Za wschodnim brzegiem Odry rozciąga się kraina bogata w znakomitej krwi niewolników. Karnych i zdyscyplinowanych, znających na pamięć wszystkie litanie na cześć pracodawcy i wolnego rynku”.

Więcej: http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,nowy-mentor-wyborczej,page,1,article,1136,language_code,pl.html