Tik Tok – porady dotyczące zdrowia psychicznego

Terapeuci wykorzystują TikToka do udzielania porad w czasie pandemii – opisuje edition.cnn.com. Jak czytamy, wielu specjalistów „przeniosło” swoją działalność na tę platformę już w pierwszych dniach pandemii.

Pandemia SARS-CoV-2 oraz związane z nią ograniczenia i recesja to sytuacja, która u wielu ludzi może prowadzić do kryzysu emocjonalnego. Wiąże się on m.in. z wysokim poziomem napięcia, stresu, z negatywnymi myślami i lękiem. Człowiek w stanie kryzysu emocjonalnego staje się niezdolny do podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, choć każdy przechodzi go w indywidualny sposób.

Stres i napięcie związane z pandemią mogą prowadzić do kryzysu emocjonalnego

TikTok too cooraz bardziej popularna mobilna aplikacja internetowa. Główna jej funkcjonalność polega na możliwości wysyłania bardzo krótkich materiałów wideo. Terapeuci za pośrednictwem Tik Toka mogą dotrzeć z przekazem do dużej grupy osób zwłaszcza młodych. Dzięki temu pomogą użytkownikom przetrwać społeczną izolację. Celem podejmowanych działań jest podniesienie świadomości oraz zaprzestanie piętnowania tematu zdrowia psychicznego i szukania leczenia.

Źródło: http://www.proto.pl/aktualnosci/jak-zadbac-o-zdrowie-psychiczne-w-czasie-pandemii-terapeuci-pomagaja-za-posrednictwem