ThermoBall Eco czyli ciepło z recyklingu

fot. materiały prasowe

The North Face zaprezentował kolekcję ThermoBall Eco. To kolejny krok marki w kierunku rozbudowy oferty odzieży technicznej stworzonej w zgodzie z ideami zrównoważonego rozwoju.

Lekkie, dopasowane i łatwe do spakowania modele ThermoBall zostały zaprojektowane w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, jednocześnie nie tracąc nic z najwyższej jakości i wydajności w terenie. Do ich wykonania użyto poliestru i materiału zapewniającego termoizolację – obu stworzonych z surowców pochodzących z recyklingu. Produkcja całej kolekcji ThermoBall Eco pozwoliła na ponowne wykorzystanie surowców, które stanowią ekwiwalent 3,6 miliona plastikowych butelek!

W przypadku kurtek ThermoBall Eco syntetyczne włókna pozyskane w 100% z postkonsumenckich materiałów z recyklingu tworzą małe, okrągłe skupiska zatrzymujące jeszcze więcej powietrza niż tradycyjne ociepliny. Dzięki temu kurtki mają doskonałe właściwości termiczne i – w odróżnieniu od naturalnego puchu – nie tracą ich nawet po kontakcie z wilgocią.

W najnowszej kolekcji znajdziemy klasyczne kurtki z kapturem, kamizelki i dłuższe parki. Siedem różnych kolorów, od odważnego ognistego czerwonego do stonowanej szarej zieleni, pozwoli dopasować odpowiednio styl do każdej przygody – zarówno tej miejskiej, jak i górskiej.