Terminal na lotnisku w Radomiu odebrany przez PPL

Oficjalnie zakończyła się faza budowlana terminalu Lotniska Warszawa-Radom. PPL przyjęło budynek od wykonawcy – firmy Mirbud, po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych odbiorów technicznych. 12 października w Terminalu odbędzie XI Forum Promocji Turystycznej organizowane przez portal WaszaTurystyka.pl.

Stanisław Wojtera, prezes przedsiębiorstwa państwowego „Porty Lotnicze”, powiedział: „Prace w Radomiu toczą się od początku zgodnie z harmonogramem, terminy są niezagrożone. Bardzo cieszę się, że mogliśmy przyjąć od wykonawcy terminal, który naprawdę sprawia imponujące wrażenie. Ostatnio jest dużo informacji wokół lotniska w Radomiu – ogłoszenie pierwszych połączeń, organizacja Air Show w 2023, teraz zakończenie budowy terminalu. To wszystko pokazuje nasze zaangażowanie w projekt, naszą skuteczność i efektywność – to wszystko pokazuje, że Lotnisko Warszawa-Radom osiągnie sukces.”

Umowa na budowę terminalu została podpisana 6 marca 2020 roku. Po niecałych 2,5 roku budynek jest ukończony. Obiekt ma powierzchnię 30 tys. m.kw., w którym docelowo będzie 30 stanowisk check-in. W budynku powstanie duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi oraz innowacyjna lotniskowa strefa edukacyjno-rozrywkowa. Będzie to miejsce doskonałe do spędzania czasu zarówno dla osób podróżujących, jak i odwiedzających. Będzie to również pierwsze takie miejsce dostępne na polskim lotnisku. Przy budowie terminalu wykorzystano najnowocześniejsze technologie lotniskowe. Terminal będzie przygotowany na przyjęcie do 3 mln pasażerów rocznie.

12 października w Terminalu Lotniska Warszawa-Radom odbędzie się XI Forum Promocji Turystycznej organizowane przez redakcje portalu WaszaTurytyka.pl.