Szpital w Oleśnicy otrzymał Strefę Rodzica

W ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” na oddziale dziecięcym w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy została stworzona nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci. Jest to już XVI Strefa Rodzica w Polsce.Budimex od 3 lat realizuje program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, dzięki któremu w polskich szpitalach powstają funkcjonalne pomieszczenia umożliwiające najmłodszym pacjentom i ich opiekunom wspólne spędzanie czasu. Badania dowodzą, że obecność bliskich przy hospitalizowanych dzieciach pozytywnie wpływa na wyniki terapii i w znacznym stopniu przyspiesza proces leczenia.

Podczas finału szesnastej edycji programu w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie. Wyremontowany pokój socjalny oraz świetlica na Oddziale Dziecięcym – wygodne, funkcjonalne meble, osobne, specjalne miejsce do przygotowania szybkiego posiłku, kolorowe ściany i nowe zabawki – mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.

Do ostatniej chwili trwały prace wykończeniowe, aranżowanie wnętrz, ustawianie mebli, w które zaangażowali się, na zasadzie wolontariatu, pracownicy z oleśnickiego rejonu Budimex SA.

Realizując program, z każdą jego edycją, uświadamiamy sobie, jak ważne jest stworzenie w polskich szpitalach odpowiednich – wygodnych i przyjaznych przestrzeni dla rodziców chorych dzieci. Bardzo się cieszę, że mamy w Polsce kolejny szpital ze Strefą Rodzica. Już dzisiaj mogę zapewnić, że firma Budimex SA będzie kontynuować realizację projektu, a w przyszłym roku zwiększymy jego zasięg – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji firmy Budimex SA. Jestem pełen uznania dla zaangażowania naszych pracowników, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala – dodaje Krzysztof Kozioł.

Kolejna Strefa Rodzica powstanie w jeszcze w tym roku w Rzeszowie, a w 2017 roku program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” zawita do nowych dziecięcych oddziałów polskich szpitali.

Zapisz