„Szlachetne Paczki” od pracowników Banku BGŻ

Ponad 100 pracowników Banku BGŻ włączyło się w ogólnopolską akcję społeczną „Szlachetna Paczka”, organizowaną przez krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA.

Główną ideą akcji jest przekazywanie pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce. Wolontariusze Stowarzyszenia odnajdują takie rodziny w swoim otoczeniu, by ocenić ich faktyczną sytuację i realne potrzeby. W listopadzie dane te publikowane są w anonimowej bazie internetowej, z której darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. W tym roku podobnie, jak tysiące darczyńców z całej Polski, pracownicy Banku BGŻ przygotowali paczki wybranym przez siebie rodzinom.  W akcję zaangażowali się zarówno pracownicy Centrali, jak i Oddziałów Banku BGŻ w mniejszych miejscowościach, którzy pomagali potrzebującym ze swoich okolic.

– W okresie świątecznym niedostatki doskwierają często bardziej niż na co dzień. Może to zmienić odpowiednia pomoc, będąca bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby drugiego człowieka. Staramy się wspierać wiarygodnych partnerów oraz dobrze przygotowane, przemyślane  akcje społeczne, a do takich właśnie należy „Szlachetna Paczka”. Dlatego właśnie w tym roku do udziału w akcji zaprosiliśmy naszych pracowników. „Szlachetna Paczka” działa systemowo, stawia na dobrą diagnozę i realną pomoc oraz  daje rodzinom szanse na zmianę własnej sytuacji – powiedziała Magdalena Legęć, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ.