Świąteczna moc dEKOrowania – naprawiam, nie wyrzucam

Choinkowa gwiazda zrobiona ze sreberka, łańcuch z origami albo własnoręcznie upleciony wianek. W pamięć najbardziej zapadają nam te świąteczne dekoracje, z którymi łączą się rodzinne historie. Dlatego tej jesieni TAURON zachęca, by bożonarodzeniowe ozdoby przygotować samemu. W duchu zero waste i z troską o środowisko.

Kampania „z TAURONEM naprawiam, nie wyrzucam” pokazuje, że ekologia to sfera zarówno ważnych decyzji konsumenckich – m.in. naprawiania zepsutych urządzeń –  jak i przestrzeń do kreatywności. Z tego powodu TAURON zaprasza do wzięcia udziału w kreatywnym konkursie dla rodzin.

Zadanie polega na wykonaniu świątecznych ozdób z odpadów – makulatury, plastiku czy metalu. Technika wykonania pracy jest dowolna, ważne by wykorzystanym materiałom dać drugie życie. Nie ma też ograniczeń wiekowych. W konkursie może wziąć udział każdy, nie trzeba być klientem TAURONA.

– Właśnie teraz, gdy spędzamy w domu więcej czasu, jest odpowiednia chwila, by w rodzinnym gronie wykonać świąteczne ozdoby. Zapewniam, to będzie wspaniała zabawa oraz miła świąteczna pamiątka. Nie dość, że oryginalna, to tania i proekologiczna. Dodatkowo każdy, kto sfotografuje swoją pracę, ma szansę na wygranie cennych nagród – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Konkurs „Świąteczna moc dEKOrowania”

Jury konkursu nagrodzi 40 najlepszych prac. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.tauron.pl/ekokonkurs. Trzeba też wykonać dwie fotografie: odpadów, z których będziemy korzystać oraz efektu finalnego, czyli świątecznej ozdoby. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 grudnia 2020 r.

Cele kampanii „z TAURONEM naprawiam, nie wyrzucam” wpisują się w strategię Zielonego Zwrotu TAURONA. Jednym z filarów tej strategii jest dostarczanie przez firmę rozwiązań i usług neutralnych dla środowiska i korzystnych dla klientów.

Źródło: TAURON