Świat oczami niewidzących w Green Caffè Nero

Świat oczami niewidzących to jedno z wielu nietuzinkowych wydarzeń organizowanych przez kawiarnię Green Caffè Nero na warszawskich bulwarach wiślanych w ramach akcji Greenowy Punkt Widzenia. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 sierpnia o godzinie 19:30. Poprowadzi je Sebastian Grzywacz – biegacz, autor bloga, wolontariusz w Fundacji Ponad Słowami, ojciec samotnie wychowujący synka oraz Martyna Zadorożna Xenia. Przybliżą oni uczestnikom życie osób, które nie widzą lub poruszają się na wózku inwalidzkim.

 

Osoby niepełnosprawne na co dzień zmagają się nie tylko z własnymi ograniczeniami, ale czasem też z brakiem zrozumienia ze strony innych ludzi. Krępująca cisza, współczucie, nieumiejętność odnalezienia się w bezpośrednim kontakcie – wszystko to wynika z niewiedzy. Event Świat oczami niewidzących pokaże, że życie takiej osoby może być tak samo barwne, intensywne i pełne radości, jak życie osoby zdrowej.

W czasie wydarzenia będzie można przekonać się, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach nie widząc lub poruszając się na wózku inwalidzkim. Pojawi się na nim również pies przewodnik, a zebrani dowiedzą się m.in. dlaczego nie powinno się go głaskać podczas jego pracy, czy potrafi on rozróżniać kolory sygnalizacji świetlnej, czy można zabrać go do samolotu i w jakim wieku przechodzi na emeryturę.

W ramach programu Greenowy Punkt Widzenia organizujemy przede wszystkim wydarzenia poświęcone nurtowi slow life, w tym slow food oraz filozofii mindfulness. Chcemy, aby była to też platforma służąca integracji lokalnej społeczności oraz aktywizacji różnych grup społecznych, przestrzeń do dzielenia się swoim życiem i pasjami, a także obalania negatywnych stereotypów, jeśli będzie taka konieczność. Mam nadzieję, że nasze najbliższe spotkanie pozwoli nam lepiej zrozumieć wyzwania, przed jakimi stają osoby niepełnosprawne, a jednocześnie pokaże, jak wiele barier istnieje tylko w nas samych” – powiedziała Agata Milewska, Brand Manager Green Caffè Nero.

Na spotkanie Świat oczami niewidzących zapraszają Fundacja Ponad Słowami, Green Caffè Nero i Niewidzialna Wystawa. Ma ono charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny.