Sukces akcji czytelników “Gazety Wyborczej Wrocław” – pomoc dla bohatera

Przed Wielkanocą na łamach wrocławskiej “Gazety Wyborczej” ukazał się artykuł “To nie jest kraj dla prawdziwych bohaterów”. Izabela Żbikowska opisała w nim historię Zbigniewa Śmiecha z Jelcza-Laskowic, który wskoczył do lodowatej wody na pomoc topiącemu się dziecku.

Uratował młode życie, ale stracił nogi, które po odmrożeniu trzeba było amputować. Choć jest niewątpliwym bohaterem, to mieszka bez łazienki i nosi rozpadającą się protezę. O sprawie można było też przeczytać na Wroclaw.Wyborcza.pl.

Z inicjatywy czytelników – w odpowiedzi na ich natychmiastową, żywą reakcję – redakcja “Wyborczej” uruchomiła specjalną akcję pomocy dla Zbigniewa Śmiecha, którą prowadzi Fundacja Agory. Od Wielkiego Piątku, czyli 4 kwietnia br., tekst i sprawa poruszyły wiele osób – o ich reakcjach powstał kolejny artykuł.

Na konto Fundacji Agory w ciągu zaledwie kilku dni – do wtorku, 7 kwietnia wpłynęło ponad 100 tys. zł. Kolejne wpłaty, mimo ogłoszenia końca akcji, wciąż docierają do Fundacji Agory – obecnie na koncie jest już ponad 115 tys. zł. Wszystkie pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc dla bohatera.