Stypendyści Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki na igrzyskach olimpijskich

Podczas rozpoczynających się 7 września br. 15. Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro o medal w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem walczyć będzie Bartosz Tyszkowski. Jest on jednym ze stypendystów Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki. Maria Andrejczyk, także podopieczna Funduszu, z sukcesem zakończyła udział w olimpiadzie w Brazylii, zajmując czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem.

Bartosz Tyszkowski, stypendysta Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, jest jednym z najlepszych zawodników paraolimpijskich w Polsce. 21-latek trenujący w Gorzowie Wielkopolskim w 2015 roku zdobył oficjalny rekord świata w rzucie dyskiem, nieoficjalny rekord świata w pchnięciu kulą oraz złoty medal Mistrzostw Świata i Europy w pchnięciu kulą. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 2009 roku i od tego czasu zdobył kilka złotych medali w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Jego celem podczas 15. Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro jest zdobycie złota z rekordem świata.

Tegoroczny sezon jest niewątpliwie bardzo udany dla innej podopiecznej Funduszu,  lekkoatletki Marii Andrejczyk. W maju br., na Memoriale Zygmunta Szelesta w Warszawie, rzutem na odległość 64,08 m wyrównała 10-letni rekord Polski. O jej umiejętnościach głośno zrobiło się po rewelacyjnym rzucie na odległość 67,11 m w eliminacjach do finału konkursu rzutu młotem podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Rzutem tym ustanowiła nowy rekord Polski i uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. Ten fenomenalny sukces sprawił, że oczy kibiców i prasy zwróciły się w stronę młodej oszczepniczki. W finale konkursu osiągnęła w najlepszej próbie odległość 64,78 m, co w debiucie olimpijskim pozwoliło jej zająć czwarte miejsce. Do medalu zabrakło jej zaledwie dwóch centymetrów.

Bartosz Tyszkowski i Maria Andrejczyk to dwoje z 12 młodych, utalentowanych sportowców, wyłonionych w konkursie Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, rozstrzygniętym we wrześniu 2015 roku. Dzięki wsparciu finansowemu sieci sklepów Biedronka otrzymali oni roczne stypendia na rozwój kariery w wysokości od 10 do 15 tysięcy złotych.

Fundusz Stypendialny Natalii Partyki
Fundusz powstał, aby wspierać młodych sportowców, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Został on utworzony przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.fundusznataliipartyki.pl.