Strabag wycofuje się z Rosji i wspiera Ukrainę

Zarząd polskiej spółki Strabag potępił bezwzględne zachowanie wojsk rosyjskich na terenie Ukrainy. 

– Jesteśmy całym sercem z walecznym narodem ukraińskim, który z pełną determinacją broni niepodległości i wartości europejskich. Ataki rakietowe Rosjan na domy mieszkalne, szpitale i ludność cywilną spotykają się z naszym wielkim sprzeciwem. Decyzja mogła być tylko jedna – natychmiast kończymy naszą aktywność na terytorium Rosji i rozpoczynamy działania pomocowe dla Ukrainy – podkreślił Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag sp. z o.o.

Decyzja Grupy o zakończeniu działalności w Rosji została doceniona przez ministra spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułebę.

– Z zadowoleniem przyjmuję decyzję znanej austriackiej firmy Strabag o wycofaniu się z rynku rosyjskiego. To słuszny wybór i dobry przykład dla innych, którzy jeszcze nie zrozumieli, że czerpanie krwawych zysków wiąże się ze współodpowiedzialnością za rosyjską agresję i zbrodnie wojenne – napisał na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji.

W obliczu tragedii dotkniętego wojną narodu ukraińskiego Grupa Strabag prowadzi i finansuje działania na terenie krajów zaangażowanych w pomoc Ukrainie – w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Mołdawii.

Więcej: https://niezalezna.pl/437465-strabag-wycofuje-sie-z-rosji-i-wspiera-ukraine-szef-msz-ukrainy-to-sluszny-wybor