STOP wycince drzew w Lesie Kabackim pod budowę wojskowego parkingu

W rezerwacie przyrody w Lesie Kabackim im. Stefana Starzyńskiego mają zostać wycięte 264 drzewa. Powodem jest budowa parkingu przy jednostce wojskowej. O sprawie dowiedział się ursynowski radny i działacz Polski 2050 Paweł Lenarczyk. Na jego wniosek powołana została komisja ursynowskich radnych, która dowiedziała się o planowanej wycince drzew.

Zdaniem radnego Pawła Lenarczyka „możliwe jest przeprowadzenie takiego remontu parkingu, który nie będzie wiązał się z wycinką aż 264 drzew, a tym samym powstaniem betonowej pustyni w samym sercu lasu. Obronimy drzewa przed atakiem wojska!”  – skomentował ursynowski radny Paweł Lenarczyk z Polski 2050.

Polska 2050 stworzyła petycję skierowaną do Ministra Obrony Narodowej o niezwłoczne podjęcie działań uniemożliwiających planowaną na terenie Lasu Kabackiego wycinką drzew. Posłanka Hanna Gill-Piątek złoży również zapytanie poselskie do ministra Błaszczaka z pytaniem czy ta wycinka jest konieczna dla obronności kraju. „Jestem przekonana, że da się wypracować kompromis, aby możliwe było i wstrzymanie tej wycinki, i remont obecnego parkingu przy jednostce wojskowej.”- podkreśliła Hanna Gill-Piątek.

Więcej: https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/mariusz_blaszczak_minister_obrony_narodowej_nie_dla_wycinki_264_drzew_w_lesie_kabackim/