Sto tysięcy upominków z okazji Dnia Dziecka

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na Dzień Dziecka. Podobnie, jak w ubiegłych latach, najmłodsi będą mogli obchodzić to wyjątkowe święto podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”, który odbędzie się w 26 miejscowościach w całej Polsce. Organizatorem dorocznych festynów są oddziały diecezjalne Caritas. 100 tysięcy paczek dla najmłodszych przygotuje natomiast sieć sklepów Biedronka, wieloletni partner Caritas w Polsce.
caritas_badzmy_razemKoncerty, występy artystyczne, konkursy oraz loterie to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka przez Caritas i Biedronkę. Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia. W tym roku zostaną także przygotowane nowe atrakcje, np. w Ełku dzieci będą mogły zagrać w grę plenerową „Droga do wolności”, którą przygotuje Fundacja Instytut Lecha Wałęsy. Gra rozwija wiedzę z zakresu historii Polski i służy rozwojowi postaw obywatelskich wśród młodych Polaków.

W tym roku cykl festynów rozpoczął się 24 maja w Gnieźnie i Bydgoszczy. Kulminacyjnym momentem będzie weekend 31 maja – 1 czerwca – w tych dniach festyny odbędą się m.in. w Częstochowie, Poznaniu, Ełku, Kielcach, Białystoku, Szczecinie, Katowicach, Toruniu czy Starogardzie Gdańskim.

– Sieć sklepów Biedronka, będąc blisko klientów, ma świadomość wpływu jaki wywiera na lokalne społeczności. Staramy się aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów, stąd nasza wieloletnia współpraca z oddziałami diecezjalnymi Caritas – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR Jeronimo Martins Polska S.A. – Razem, odpowiedzialnie działamy na rzecz lokalnych społeczności i realnie wpływamy na otoczenie – dodaje Anetta Jaworska-Rutkowska.

Harmonogram festynów:
24.05 – Gniezno, Bydgoszcz
25.05 – Rzeszów, Kraków
31.05 – Toruń, Ełk, Starogard Gdański, Łomża, Katowice, Zagórze Śląskie
1.06 – Częstochowa, Poznań, Białystok, Szczecin, Leszczawa Dolna gm. Bircza , Sosnowiec, Myślibórz, Barnimie, Rybaki, Kielce
2.06 – Legnica
3.06 – Łódź
6.06 – Opole
7.06 – Rokitno
8.06 – Siemiatycze, Łańcut

W zestawach, które przygotowała sieć sklepów Biedronka znalazły się słodycze i kolorowa piłka.

Sieć sklepów Biedronka od 2006 roku współpracuje z oddziałami diecezjalnymi Caritas. Partnerstwo pomiędzy siecią Biedronka i Caritas w Polsce nie ogranicza się tylko do organizacji Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego. Wspólnie obchodzone są także Mikołajki oraz Dzień Chorego. Od początku współpracy sieć przekazała już ponad 800 000 paczek dla dzieci i potrzebujących. Od wielu lat sieć organizuje również bezpłatne kolonie dla dzieci, na które zapraszani są podopieczni Caritas w Polsce. W 2013 roku wzięło w nich udział 30 dzieci wskazanych przez Caritas. Łącznie od 2007 r. z kolonii skorzystało już 160 dzieci.

Dużym odzewem ze strony klientów cieszą się także ogólnopolskie akcje zbiórek żywności – tylko podczas tegorocznej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam” w ponad 800 sklepach Biedronka zebrano blisko 150 ton żywności dla najbardziej potrzebujących. Sieć przekazuje także darowizny produktowe na rzecz m.in. świetlic środowiskowych czy domów opieki. Powyższe działania podejmowane wspólnie z oddziałami diecezjalnymi Caritas są obsługiwane logistycznie przez regionalne centra dystrybucyjne sieci Biedronka.