Stena Recycling zaprasza na miejski piknik

Do czego mogą się przydać drzwiczki ze starej pralki, w czym tkwi sekret rekordowego sortowania odpadów na czas i jak działa nowoczesna śmieciarka? Stena Recycling zaprasza do odkrywania odpowiedzi na te i inne pytania, a także do zbiórki elektroodpadów podczas pikniku miejskiego „Miasto – Ogród – Włochy”. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 14 września br. od godz. 11.00, w warszawskim Parku Kombatantów. Oprócz atrakcji pod znakiem “eko”, na uczestników czekają m.in. koncerty, warsztaty flażoletowe z nagrodami, zajęcia plastyczne oraz wyprzedaż garażowa. 

„Miasto, Ogród, Włochy”. To słowa – klucze najbliższego pikniku miejskiego, który odbędzie się już 14 września br. w godzinach 11.00-20.00, w Parku Kombatantów, przy ul. ks. J. Chrościckiego 2 w Warszawie. Wśród wielu atrakcji zaplanowanych w dzielnicy parków pełnych platanów i starodrzewi, nie może zabraknąć eko-aktywności, o co zadba Stena Recycling. W konkursie Memorecykling najmłodsi zmierzą się z pytaniami dotyczącymi ekologii, zaś w grze komputerowej Recycle Drop wykażą się sprawnością w segregacji odpadów na czas. Podczas pikniku zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli usiąść za kierownicą nowoczesnej śmieciarki, a także odkryć zalety recyklingu! Ponieważ w ekologii ważne jest, by działać – w ramach akcji odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Zachęcamy do oddawania zużytych urządzeń: telefonów, komputerów, sprzętów AGD i RTV oraz narzędzi elektrycznych.

Gwoździem programu będzie występ Kwintetu Voice Band z udziałem Soni Bohosiewicz oraz koncert orkiestry z Politechniki Warszawskiej The Engineers Bang. W programie zaplanowano także szereg aktywności, m.in. warsztaty flażoletowe z nagrodami oraz zajęcia plastyczne i z rękodzieła. Będzie można również zasięgnąć porad architektonicznych, zapytać ekspertów, jak właściwie dbać o ogrody oraz wziąć udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Każdy może także przygotować własne stoisko w ramach wyprzedaży garażowej.

Inicjatywy takie jak miejski piknik we Włochach to doskonała okazja, by promować ekologię wśród lokalnych społeczności. Poprzez zabawę i eko-aktywności chcemy zwrócić uwagę mieszkańców miasta na potrzebę dbania o środowisko naturalne w ich najbliższym otoczeniu oraz edukować nt. właściwego zarzadzania różnego rodzaju odpadami. Naszym celem jest przekazanie wiedzy, za którą idzie chęć działania. – komentuje Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Stena Recycling.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera związki, które stanowią szczególne zagrożenie dla środowiska naturalnego, np. rtęć w świetlówkach, kadm w bateriach, ołów w szkle kineskopowym, czy brom w komputerach. Dlatego zgodnie z przepisami, elektroodpady nie mogą być wyrzucane wraz z innymi odpadami na śmietnik. Przekazanie ich podczas zbiórki Stena Recycling daje gwarancję, że zostaną one właściwie zabezpieczone i poddane procesowi recyklingu, a uzyskane surowce posłużą do produkcji nowych przedmiotów. Przykładowo, z gumowych uszczelek do drzwi lodówki można wyprodukować klapki, a z obudowy komputera – krzesła. Wysiłek związany z właściwym pozbywaniem się niepotrzebnego sprzętu nie tylko jest eko, ale przyczynia się również do obniżenia kosztów produkcji i chroni zasoby naturalne przed nadmierną eksploatacją.

Organizatorem pikniku jest Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy, Dom Kultury „Włochy”, Artystyczny Dom Animacji – filia DKW, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.